Zavrieť

Porady

Zrážky - pôžička

Dobrý deň, máme zamestnankyňu, ktorá chce odísť k 31.1.2008, ale má u nás pôžičku v sume 17.000,-Sk. Prosím vás, koľko jej môžem zraziť z výplaty, keď má čistú mzdu 12.286,- Sk, jedno dieťa, s manželom nežijú v spoločnej domácnosti, ale žije s novým priateľom? Pomôžte mi prosím niekto, už som pozerala, že je tu popísané o exekučných zrážkach ale čo v prípade, keď jej chce zamestnanec vyplatiť, len to čo musí a zvyšok chce strhnúť na tú pôžičku? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Už som ho vyskúšala a vyšlo mi, že v prípade, keď zrazím 2 tretiny, t.j. 4428,- Sk, vyplatím jej 7858,- Sk. To fakt nemôže zamestnávateľ zraziť vyššiu sumu? A čo v prípade, keď jej ešte budem zrážať za stravné lístky 756,- Sk? Z čoho to môžem zraziť?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Neviem aké sú podmienky pre splácanie pôzičky - nejaká zmluva alebo podpísaná dohoda so zamestnankyňou, treba postupovať podľa nej. Ak jej chcete zraziť celú čistú mzdu, musíte s ňou podpísať dohodu oi zrážkach zo mzdy. Na základe takejto dohody jej môžete zraziť aj celú čistú mzdu, nevzťahuje sa na ňu tretinový systém.

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Aha to som nevedela, že keď s ňou podpíšeme dohodu o zrážkach zo mzdy, môžeme jej strhnúť celú čistú mzdu. Myslela som, že jej to nejaké minimum musíme dať. Máme s ňou uzavretú zmluvu o poskytnutí pôžičky, kde bolo dohodnuté, že bude jej mesačne strhnutá zo mzdy suma 1.000,- Sk, ako splátka pôžičky. No našťastie to vyzerá tak, že nám zvyšok pôžičky splatí v hotovosti pred odchodom zo zamestnania. Ďakujem za pomoc.

    Zrážky - pôžička

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.