Zavrieť

Porady

Paušálna daň.

Dobré ránko, som tu prvý krát, a chcel by som trošku poradiť, teraz v januári som začal podnikať a chcel by som si uplatniť paušálnu daň, chcem sa spýtať či sa zo základu dane odpočítava aj odpočítatelná položka na daňovníka alebo z akého základu sa platí daň, živnosť mám obsluha cudzieho motorového vozidla...
Ďakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Základ dane je rozdiel príjmov a výdavkov,pri uplat.paušálnych výdavkov,zákl.dane vypočítaš z príjmov,napr.príjmy celkom
    100 000,-z toho 40% výdavky sú 40 000,-,ZD je 60 000,- môžeš ešte odpočítať zaplatené poistné a samozrejme odpočít.položku.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Pri remeselnej živnosti.Nie daň,ale paušálne výdavky.
    Naposledy upravil vikinka : 17.01.08 at 06:40 Dôvod: doplnenie

    petertek je offline (nepripojený) petertek

    petertek
    Potrebujem viesť aj peňažný denník,alebo na akom základe sa mi vypočíta paušálna daň. Stačí ak si budem odkladať len prímové faktúry alebo čo všetko si musím odkladať ?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Pri uplat.paušál.výdavkov netreba robiť účto.ani peň.denník,evidujú sa príjmy počas celého obdobia,t.z.faktúry.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Pozri sa napr. sem:
    http://www.porada.sk/t69131-pausalne...-r-2007-a.html
    http://www.porada.sk/t30813-pausalne-vydavky.html
    Príspevok od - Johanky
    Poraďák

    Re: Paušálna daň
    Paušálna daň je dávno zrušená.
    Ale existuje možnosť uplatniť si výdavky percentom z príjmov, tzv. paušálne výdavky. Pre rok 2006 je to 40 % z prijmov. Ak by si poskytoval niektorú z remeselných služieb, ktoré sú vymenované v prílohe č.1 Živnostenského zákona, môžeš si do výdavkov uplatniť 60 % príjmov.
    K takto vypočítaným výdavkom si ešte môžeš ako výdavok uplatniť preukazne zaplatené sociálne a zdravotné poistenie. Bližšie v § 6 ods.10 Zákona o dani z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.