Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Na rok 2004 80 832,- Sk .

    peto je offline (nepripojený) peto

    peto
    ďakujem,
    nevieš mi prosím Ťa ešte poradiť ako a kam zapisovať do peňažného denníka poplatky banke za bankový účet, balík služieb, poplatky za výpisy atď.. Nie je mi jasné hlavne to, kam zaradiť úroky z účtu, je to vlastne príjem, ale čo a kam s tou daňou z úrokov, do akej položky??? uvádzať tie úroky, či sú už zdanené, alebo je to len záloha na daň? ako to evidovať v peňažnom denníku. prosím o radu.
    peťo

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Poplatky, balík služieb,poštovné za výpisy - Prevádzková réžia
    Ak máš pripísaný úrok, čiže keď Ti pripíšu úrok na účet + = ostatný príjem, ktorý ovplyvňuje základ dane.
    Ak Ti ale odpíšu úrok (zníži sa Ti stav peňazí) - prevádzková réžia.
    Daň z úrokov- výdavok ktorý neovplyvňuje základ dane = ostatný výdaj NZD.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    peto
    ďakujem,
    nevieš mi prosím Ťa ešte poradiť ako a kam zapisovať do peňažného denníka poplatky banke za bankový účet, balík služieb, poplatky za výpisy atď.. Nie je mi jasné hlavne to, kam zaradiť úroky z účtu, je to vlastne príjem, ale čo a kam s tou daňou z úrokov, do akej položky??? uvádzať tie úroky, či sú už zdanené, alebo je to len záloha na daň? ako to evidovať v peňažnom denníku. prosím o radu.
    peťo
    Poplatky BÚ , balík služieb , poplatky za výpisy
    Banka výdaj/ na základe výpisu / členenie - prevádzková réžia

    Úrok z účtu - Banka príjem - príjem Ovplyv.ZD - iný

    Daň z úroku
    Banka výdaj - výd.neovpl.ZD Daň z príjmu


    To sa týka JU .

    peto je offline (nepripojený) peto

    peto
    ak som mal okrem príjmov z podnikania v roku 2004 aj príjem zo závislej činnosti za mesiac december (od 1.12.2004 som okrem SZČO aj normálne zamestnaný v jednej firme ako kmeňový zamestnanec) uvádzam to do daňového priznania za rok 2004 aj keď mzda za december bola poukázaná na učet až v mesiaci január 2005 ??? Za odpoveď vopred ďakujem.
    peťo

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    lenkak
    Poplatky, balík služieb,poštovné za výpisy - Prevádzková réžia
    Ak máš pripísaný úrok, čiže keď Ti pripíšu úrok na účet + = ostatný príjem, ktorý ovplyvňuje základ dane.
    Ak Ti ale odpíšu úrok (zníži sa Ti stav peňazí) - prevádzková réžia.
    Daň z úrokov- výdavok ktorý neovplyvňuje základ dane = ostatný výdaj NZD.
    Preco sa urok dava na Príjem Ovplyv.ZD, ked je uz raz zdaneny?

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    lubos f
    Preco sa urok dava na Príjem Ovplyv.ZD, ked je uz raz zdaneny?
    Pretože daň z týchto úrokov si odpočítaš ako vybraný preddavok podľa § 43 ZDP (r. 92 DP FO B.) Suma takéhoto preddavku (daň z úrokov) sa musí vzťahovať k príjmom (úroky), ktoré sa priznávajú v DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.