Zavrieť

Porady

Administratívny poplatok

Firma, ktorá prenajíma oceľové flaše s oxidom uhličitým má na svojej faktúre uvedené, že v prípade vystavenia upomienky bude účtovať administratívny poplatok v sume 50,- Sk. Kam by ste tento poplatok účtovali? Ako 518, príp.548 alebo ako zmluvnú pokutu 544?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nika224 Pozri príspevok
    Firma, ktorá prenajíma oceľové flaše s oxidom uhličitým má na svojej faktúre uvedené, že v prípade vystavenia upomienky bude účtovať administratívny poplatok v sume 50,- Sk. Kam by ste tento poplatok účtovali? Ako 518, príp.548 alebo ako zmluvnú pokutu 544?
    Na účet 518, ak je to formulované ako admin.poplatok.

    nika224 je offline (nepripojený) nika224

    nika224
    V dolnej časti faktúry je takáto poznámka:
    Za vystavenie upomienky si budeme účtovať administratívny poplatok s účinnosťou od 1.1.2007.
    Riadne v texte faktúry, ktorou mi vyúčtovali poplatok je napísané:
    Poplatok za upomienku zo dňa ...
    Chcela som to zaúčtovať na účet 518, ale pomýlilo ma potom to, že nemajú na tomto poplatku vyčíslenú DPH. Ak by to bola z ich strany služba, mali by ju zaťažiť daňou. Myslím, že oni to teda chápu skôr ako pokutu. Preto teda začínam skôr zvažovať účtovanie na 544. Čo ty na to smith?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nika224 Pozri príspevok
    Smith, v čom súhlasíš? Mám to dať podľa Teba teda na tú 518 alebo 544?
    Poplatok za upomienku by som dala na 548.

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Účtujem tu teraz jednu firmu, JÚ a platili v hotovosti v Orange za tel. popl. a dali im tam aj administratívny popl. 25 SK, môžem to dať do VOZD?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuhl Pozri príspevok
    Účtujem tu teraz jednu firmu, JÚ a platili v hotovosti v Orange za tel. popl. a dali im tam aj administratívny popl. 25 SK, môžem to dať do VOZD?
    Haló, haló, horí vari? ak súvisí s podnikaním, potom je to VOZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.