Zavrieť

Porady

Odpis majetku

Rada by som sa opýtala ak mám faktúru, kde sme zakúpili PC zostavy, software za cenu, kde je potrebný urobit odpis - sme platcami DPH a na faktúre máme aj zaučtovanú instalácia a konfigurácia oper. systéme,prenos dát konfigurácie siete atd. atd. mám toto dat do rézie? a odpisovat len pc a software, alebo to zahrnut do celku a odpisovat vsetko?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danka101 Pozri príspevok
    Rada by som sa opýtala ak mám faktúru, kde sme zakúpili PC zostavy, software za cenu, kde je potrebný urobit odpis - sme platcami DPH a na faktúre máme aj zaučtovanú instalácia a konfigurácia oper. systéme,prenos dát konfigurácie siete atd. atd. mám toto dat do rézie? a odpisovat len pc a software, alebo to zahrnut do celku a odpisovat vsetko?
    Podľa mňa je to súčasťou obstarávacej ceny. Bez tých prídavných služieb asi tá sieť nebola použiteľná a zaradená do užívania.

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    A ak mám vo faktúre rozpísanie ceny, ktoré spadajú do 30 000,- bez DPH jednotlivo napr. PC zostava s monitorom 2ks po 11.900,- MRP JU + sklad 6750,- HP Laser jet xxx 4900,- A ROčNý UPGRADE PROGRAMU 1530,-a na konci v texte instalácia a konfigurácia OS
    konfigurácia programov, prenos údajov, konfigurácie siete TAK AKO? radsej to vsetko odpisovat ako celok, alebo dat rovno do spotreby? a ak odpisovat, tak tam moze byt i ten upgrade softwaru?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danka101 Pozri príspevok
    A ak mám vo faktúre rozpísanie ceny, ktoré spadajú do 30 000,- bez DPH jednotlivo napr. PC zostava s monitorom 2ks po 11.900,- MRP JU + sklad 6750,- HP Laser jet xxx 4900,- A ROčNý UPGRADE PROGRAMU 1530,-a na konci v texte instalácia a konfigurácia OS
    konfigurácia programov, prenos údajov, konfigurácie siete TAK AKO? radsej to vsetko odpisovat ako celok, alebo dat rovno do spotreby? a ak odpisovat, tak tam moze byt i ten upgrade softwaru?
    Program MRP - jednorázový výdavok
    Poplatok za ročný upgrade - jednorázový výdavok
    PC+monitor+tlačiareň+inštalácia a konfigurácia - celok, teda odpisy

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    no a este malickost, zakupili sme i blockovu tlaciarnicku, ktorá mala pracovat s tymi novymi PC je na inej faktúre kúpená skôr, ale nemohli sme ju pouzit v r. 2007 pretoze máme ten problém o ktorom som pisala v súvislosti s pokracovanim v zivnosti po smrti manzela, ze nie je jasné akéDIC a IC DPH tam ma byt v hlavicke cakáme odpoved z DRSR, tak ju mozem dat do výdaja? lebo som to planovala odpisovat spolu. s PC a tak ked nebola spustená,tak ju asi nemozem zaradit na kartu ako danú do užívania čo s tym?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danka101 Pozri príspevok
    no a este malickost, zakupili sme i blockovu tlaciarnicku, ktorá mala pracovat s tymi novymi PC je na inej faktúre kúpená skôr, ale nemohli sme ju pouzit v r. 2007 pretoze máme ten problém o ktorom som pisala v súvislosti s pokracovanim v zivnosti po smrti manzela, ze nie je jasné akéDIC a IC DPH tam ma byt v hlavicke cakáme odpoved z DRSR, tak ju mozem dat do výdaja? lebo som to planovala odpisovat spolu. s PC a tak ked nebola spustená,tak ju asi nemozem zaradit na kartu ako danú do užívania čo s tym?
    Nebola používaná na podnikateľské účely. Tak ani odpisovať sa nedá.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danka101 Pozri príspevok
    Čiže Výdaj neovpl. ZD? a potom dat ako TZ v roku 2008? ked ju zacneme používať?
    Zaradiť do DHM môžeš, len neuplatníš odpisy.

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Dobre zaradím do majetku, napisem na kartu k PC ako celok nebudem odpisovat. Ale faktúra, ktorú sme za tú bloc. tlac. zaplatili bude VNZD?

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Nákup tlačiarne dáš do stlĺpca Dlhodobý majetok, čiže v čase nákupu VNZD.
    Ak sa tlačiareň nepoužívala v minulom roku, tak viac nerobíš nič a vypočítaš ročné odpisy 2007 z PC bez tlačiarne.
    Ak začneš tento rok tlačiareň používať, tak ju zaradíš ako TZ k príslušnému PC a to sa prejaví v odpisoch za rok 2008 (ktoré sú PR, teda VOD).
    To je skratiek, čo ?

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Dakujem velmi pekne.....smith je super, ale nikdy to so mnou nedotiahne do konca..... no za muza by som ho potom asi nechcela.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danka101 Pozri príspevok
    Dakujem velmi pekne.....smith je super, ale nikdy to so mnou nedotiahne do konca..... no za muza by som ho potom asi nechcela.
    Nemôžem naraz sledovať všetky témy , do ktorých som prispel. A keď iný/á poraďák/čka ma predbehne, a súhlasím s jeho/jej príspevkom, tak myslím si, že je postačujúce pridať súhlas, prípadne bodík.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.