Zavrieť

Porady

Preplatok z ročného zúčtovania

Prosím Vás o radu,ako zaúčtovať preplato z roč. zúčt.zo zdravotnej poisťovne v jednoduchom účtovníctve,v Alfe? je to inak ako minulý rok. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nelizuz Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu,ako zaúčtovať preplato z roč. zúčt.zo zdravotnej poisťovne v jednoduchom účtovníctve,v Alfe? je to inak ako minulý rok. ďakujem
    Je to zdaniteľný príjem podľa §6, takže zaevidovať ako ostatný zdaniteľný príjem.

    gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

    gabi2
    Prosím Vás, zabudli sme uhradiť v roku 2007 nedoplatok z RZZP uhradili sme ho až v roku 2008, môžem to dať do nákladov za rok 2007? jednoduché účto. Vďaka

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    gabi2 Pozri príspevok
    Prosím Vás, zabudli sme uhradiť v roku 2007 nedoplatok z RZZP uhradili sme ho až v roku 2008, môžem to dať do nákladov za rok 2007? jednoduché účto. Vďaka
    Nie nemôžeš, je to náklad r. 2008.

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    takže
    a/príjem,ktorý mám +preplatok z RZZP a z toho potom 40% +odvody
    alebo
    b/príjem, z toho 40%+preplatok+odvody
    ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    balunka Pozri príspevok
    takže
    a/príjem,ktorý mám +preplatok z RZZP a z toho potom 40% +odvody
    alebo
    b/príjem, z toho 40%+preplatok+odvody
    ďakujem
    zdaniteľné príjmy + preplatok z RZ ZP
    -40% paušálne náklady
    - odvody do ZP a SP
    ------------------------------
    Základ dane

    nelizuz je offline (nepripojený) nelizuz

    nelizuz
    nie nemôžeš to dať do nákladov r.2007,úhrada bola vykonaná r.2008 a tam to bude v nákladoch

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    SZCO mala preplatok v ZP za rok 2009, peniaze jej vratili postou.

    Co s tym, ked som to zabudla (resp. nevedela som o tom) dat do DP za rok 2010 . Bol v strate, ale aj tak je nespravne vypisane DP a aj v RZZP 2010 potom nesedi prijem...
    Co by ste s tym robili ?

    dakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    emily 2 Pozri príspevok
    SZCO mala preplatok v ZP za rok 2009, peniaze jej vratili postou.

    Co s tym, ked som to zabudla (resp. nevedela som o tom) dat do DP za rok 2010 . Bol v strate, ale aj tak je nespravne vypisane DP a aj v RZZP 2010 potom nesedi prijem...
    Co by ste s tym robili ?

    dakujem
    Ak je to čiastka, zrazenej dane, nestojí za reč, stres........nič s tým nerob, neobabrala si štát, daň si už vybal...ak to bola čiastka nad 3,32 daj dodatočné daň. priznanie, a preplatok na dani vráti DÚ....

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Este to musim preverit u tej SZCO , ci jej to prislo a ma doklad zo ZP, lebo mi nic neodovzdal. Ja som na to prisla, ked som zakladala RZZP za rok 2009 .

    Dakujem.

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Ten preplatok vychodi okolo 20€, tak by sa to oplatilo zaratat... Ale ak nenajde k tomu doklady, tak to asi necham tak.

    Totiz ma odklad DP aj RZZP , ale bohuzial som to uz vsetko vytlacila s tou chybou ako som pisala...
    Uvidim ako budem stihat a doda tie doklady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.