Zavrieť

Porady

Stravné lístky v MRP JU

mám problém v programe MRP JU ohľadom zostatku stravných lístkov, mám ich evidované v pomocnej knihe ceniny ale neviem akým spôsobom dosiahnuť aby sa mi zostatok SL zobrazil aj vo výkaze o MaZ v riadku peniaze a ceniny... mohol by mi niekto poradiť akým spôsobom to urobiť? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    nestačí mať v pomocnej knihe. Teraz nemám pri sebe mrp, zajtra Ti napíšem ako to mám spravené.

    Kryska5 je offline (nepripojený) Kryska5

    Kryska5
    Ďakujem pekne ... už som tu čítala že si na MRP odborník... tak sa teším na zajtra....

    moncici je offline (nepripojený) moncici

    moncici
    Poprosim aj o radu ako rozučtovat FA /SL+poplatky/
    v alfe.SL -VNZD, poplatky ?
    Nie som patca DPH

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    moncici Pozri príspevok
    Poprosim aj o radu ako rozučtovat FA /SL+poplatky/
    v alfe.SL -VNZD, poplatky ?
    Nie som patca DPH
    zaraď si otázku do témy Alfa, tu je mrp, a pochybujem, že sa tu zastaví poraďák, ktorý robí v Alfe.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pozerala som mrp, tak ako som Ti spomínala, pohyby v ceninách nestačí. Pokiaľ chceš navyšiť pokladňu o hodnotu stravných lístkov, musíš v denníku priradiť pohyb - pokladňa. Kľudne si môžeš vytvoriť účet pokl-ceniny a cez denník pridávať pohyb príjem - výdaj, všetko nzd, alebo len ku koncu roku spravíš jeden zápis a to príjem NZD, hodnota zostávajúcich SL. Iné ma nič nenapadlo.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lenkak Pozri príspevok
    Pozerala som mrp, tak ako som Ti spomínala, pohyby v ceninách nestačí. Pokiaľ chceš navyšiť pokladňu o hodnotu stravných lístkov, musíš v denníku priradiť pohyb - pokladňa. Kľudne si môžeš vytvoriť účet pokl-ceniny a cez denník pridávať pohyb príjem - výdaj, všetko nzd, alebo len ku koncu roku spravíš jeden zápis a to príjem NZD, hodnota zostávajúcich SL. Iné ma nič nenapadlo.
    Teraz sa vraciam z MRP JU WIN. Skušal som tie ceniny. Nahodil som skusobne prijem str. listkov 10x60,- Sk. A bez problémov to natiahlo aj do ročného výkazu, pripočítalo to k pokladni. A nič som nenastavoval.

    Kryska5 je offline (nepripojený) Kryska5

    Kryska5
    Lenka, ďakujem pekne skúsim to tak
    Smith... kam si to nahodil? Do cennín v pomocných knihách? Mám už starú verziu, možno preto mi to tam neťahá...

    Kryska5 je offline (nepripojený) Kryska5

    Kryska5
    ja to tiež nechápem.... akokoľvek som sa snažila...mne to nešlo žiadnym spôsobom do denníku dostať jediné čo mi vo výkaze zobrazuje, je nahodený počiatočný stav cennín ale pohyby, resp. konečný stav vôbec nie...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lenkak Pozri príspevok
    A čo som bola slepá? Zobrazilo sa to aj v denníku?
    Žeby verziou?
    V pomocných knihách som nahodil prijem, a keď som si dal ročný výkaz MaZ, tak to pekne pripočítalo k pokladni. Pre kontrolu som si dal najprv bez cenín vytlačit a potom s tým príjmom cením. A rozdiel v položke pokladňa,ceniny bol presne tých 600 SK (10x60,-). Mám najnovšiu verziu 5.20.491.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 25.01.08 at 11:39

    Kryska5 je offline (nepripojený) Kryska5

    Kryska5
    ďakujem za pomoc... pravdepodobne to bude tou verziou.... budem to musieť poriešiť cez pokladňu pekný večer

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    smith Pozri príspevok
    V pomocných knihách som nahodil prijem, a keď som si dal ročný výkaz MaZ, ak to pekne pripočítalo k pokladni. Pre kontrolu som si dal najprv bez cenín vytlačit a potom s tým príjmom cením. A rozdiel v položke pokladňa,ceniny bol presne tých 600 SK (10x60,-). Mám najnovšiu verziu 5.20.491.
    mne to takto nespravilo, no idem sťahovať verziu. Mne dalo rovnakú hodnotu pokladni z denníka aj do Výkazu.
    Vyskúšam.

    Kryska5 je offline (nepripojený) Kryska5

    Kryska5
    lenkak Pozri príspevok
    Pozerala som mrp, tak ako som Ti spomínala, pohyby v ceninách nestačí. Pokiaľ chceš navyšiť pokladňu o hodnotu stravných lístkov, musíš v denníku priradiť pohyb - pokladňa. Kľudne si môžeš vytvoriť účet pokl-ceniny a cez denník pridávať pohyb príjem - výdaj, všetko nzd, alebo len ku koncu roku spravíš jeden zápis a to príjem NZD, hodnota zostávajúcich SL. Iné ma nič nenapadlo.
    Prosím ťa Lenka prečo to mám počas roka evidovať ako príjem-výdaj NZD?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ako účtuješ stravné lístky počas roka? Keď ich nakúpiš a keď vydáš?

    Kryska5 je offline (nepripojený) Kryska5

    Kryska5
    pri nákupe SL počet dávam ako príjem NZD (čo sa príjmu do pokl/ceniny týka) a zároveň je uhradená faktúra ako výdavok NZD a postupne to mesačne rozúčtovávam podľa počtu prac.dní do VOZD ... je to tak OK?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    je to ok. Ale ešte nejako potrebuješ dostať do pokladni aj počiatočný a konečný stav SL.

    Kryska5 je offline (nepripojený) Kryska5

    Kryska5
    ďakujem za pomoc ... počiatočný som si dala ako príjem NZD do pokladne-ceniny... a konečný stav už mi tam pekne zostal tak ako to má byť.... vďaka za pomoc pokladna-ceniny by ma veru asi nenapadlo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.