Zavrieť

Porady

Likvidácia obchodu

Známa má obchod s textilom, ktorý už dlhšiu dobu nejde podľa jej predstáv a rozhodla sa s podnikaním skončiť. Požiadala ma o radu, ako sa čo najjednoduchšie a pre ňu najvýhodnejšie "zbaviť" nepredaného tovaru. Čo by ste jej odporučili vy? Nejakému veľkému výpredaju nie je veľmi naklonená (to skor pri dlhšie držanom tovare) ale čo s tým novým?
Ďakujem za každý nápad!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak chce skončiť, musí ho predať. Ak ho chce predať rýchlo, musí dať zľavu, ponúknuť inému predajcovi...

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Pokial ma obchod na dobrom mieste, nech si da inzerat a ponukne hotovy obchod s tovarom ako pokracovanie najmu . Tovar moze tiez ponuknut na komisiu , ale to je samozrejme zdlhavejsie. V kazdom pripade nech inzeruje a pokusi sa tovar predat so zlavou hoci aj niekolkym zaujemcom.
    Rozhodne je lepsie tovar predat aj so stratou , ako ho drzat niekde uskladneny a peniaze v nom.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Končiť úplne sa dá len ak dá zľavy. To by ste neverili, že pri takejto akcií sa dobre predá tovar. Teraz práve takto končí jeden môj klient. Je nadmieru spokojný.
    Mám poznatky, ak niekto chcel ponúknuť obchod na pokračovanie s tovar čo najmenšou stratou nikdy sa to neuskutočnilo. Pokračovateľ nikdy nekúpi tovar so "symbolickým" odstupným, tak 50% už je zaujímavé, ale ešte aj tak váhajú a nedajbože, ak sa dozvedia, že z akých dôvodov dochádza k odstúpeniu, tak okamžite stratia záujem.
    Ani ten komis nie je k zahodeniu, ak sa nájde seriozny obchodník, tak sa dá aj s týmto spôsobom ale len keď sa jedná o menšie zásoby.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Mňa by ale zaujímalo, ako sa vysporiadať s tým tovar, ktorý ani komis napr. ku konci roku nedokáže predať?
    Ako to riešiť v účtovníctve? Toto je niečo nové aj pre mňa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.