Zavrieť

Porady

Lešenie odpisovať či neodpisovať

Prosim Vas o radu, či lešenie v celkovej sume 213600,- Sk, skladajuce sa z roznych kovovych a drevenych dielcov, ktorych cena za jeden dielec neprevysuje hodnotu 2000,- Sk zaradit do materialu, zasob alebo ho odpisovat ako celok?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Rozhodne zaradiť ako HIM-odpisovať,nakoľko kovové a drevenné dielce tvoria súbor hnuteľ.veci-lešenia.Samotné dielce nie sú použiteľné.

    bsbs je offline (nepripojený) bsbs

    bsbs
    Vikina, dakujem. Zaradit ho treba do 3 odpis. skupiny - Ostatné výrobky z obyčajných kovov inde neuvedené ?

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    bsbs Pozri príspevok
    Vikina, dakujem. Zaradit ho treba do 3 odpis. skupiny - Ostatné výrobky z obyčajných kovov inde neuvedené ?
    Lešenie je odpisová skupina 2

    Pred zaradením odporúčam prečítať nasledovný odkaz
    http://www.porada.sk/t19198-zaradeni...ight=le%B9enie

    bsbs je offline (nepripojený) bsbs

    bsbs
    Dakuje za odpovede a za odvolavky. A poradte mi este prosim, ci odpisovat alebo nie kanoe. Firma kupila 10 ks kanoe s padlami a vestami. Hodnota takejto supravy nepresahuje 20000,- a pouziva ich na poziciavanie pre splavovanie rieky. Aj v tomto pripade je 10 ks kanoe subor hnutelnych veci, ktore treba odpisovat ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to požičiavanie má v predmete činnosti?
    každá kanoe je samostatný ks.
    Ak to dáš do nákladov hned, nič protizákonné neurobíš, mne sa však nepáčí vysoký náklad a postupné tržby.
    Ale postupovala by som rovnako (dala do nákladov)

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    To bsbS. 3.OS, ako si vravel:

    28.11.23 Ostatné konštrukcie a časti konštrukcií, dosky, tyče, prúty, uholníky, tvarovky, profily a pod., zo železa, ocele alebo hliníka

    Z: Konštrukcie pecí, krakovacích veží, mostových žeriavov, prístavných mostíkov, násypov atď., kovové konštrukcie poľnohospodárskych budov (hangáre, skleníky), priemyselných budov, síl, garáží, kancelárskych budov alebo obytných domov; diaľničné zvodidlá, vráta plavebnej komory (stavidlá), pristávacie plošiny, kovové bilboardy, svetelnú reklamu kovovej konštrukcie
    Tiež zahrňa: Kovové časti lešení a vzpery kovovej štruktúry z hliníka
    Vylučuje: Ťažbové plošiny (35.11.40), drevené bilboardy (20.51.14)

    Costruo je offline (nepripojený) Costruo

    Costruo
    Stavebné lešenie je odpisovaný majetok, patrí do odpisovej skupiny 2, podľa ŠÚ kód 28.1

    ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

    ALIBABKA
    Chcela by som poprosiť o pomoc.Kúpili sme pojazdné lešenie ,
    jedno za 20000Sk a neskôr v priebehu roka druhé za 18000 Sk.
    Môžem to dať priamo do nákladov alebo to spočítať a zaradiť alebo brať každé samostatne?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    ALIBABKA Pozri príspevok
    Chcela by som poprosiť o pomoc.Kúpili sme pojazdné lešenie ,
    jedno za 20000Sk a neskôr v priebehu roka druhé za 18000 Sk.
    Môžem to dať priamo do nákladov alebo to spočítať a zaradiť alebo brať každé samostatne?
    Možno by som postupovala takto:
    Ak sa kúpilo lešenie, ktorého OC je 20 000,-, rozhodnem sa či ho považujem za krátkodobý alebo dlhodobý majetok. Ak sa rozhodnem, že je to krátkodobý majetok, tak učtujem o ňom ako o zásobach a zúčtujem na účet 501.
    Neskôr kúpim druhé lešenie za 18.000,-. Predpokladám, že je to druhý samostatný súbor a zase sa o ňom rozhodujem. Ak sa rozhodnem, že je to krátkodobý majetok, použijem opäť účet 501.

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    To lešenie som riešila už v minulom roku, aj so štatistikou a povedali mi že je to 2. odpisová skupina.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    HankaS Pozri príspevok
    To lešenie som riešila už v minulom roku, aj so štatistikou a povedali mi že je to 2. odpisová skupina.
    Lešenie patrí do odp. skupiny 2 a odpisuje sa, ale musí byť splnená aj podmienka, že OC je vyššia ako 30 000 Sk.
    ALIBABKA riešila lešenie v OC do 30 000Sk.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Dostala sa mi do rúk fa za diely fasádneho lešenia, suma spolu je cca 200000,- Sk. Je na nej podrobný rozpis jednotlivých dielov, aj vtedy odpisujem 6 rokov?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    paťuška Pozri príspevok
    Dostala sa mi do rúk fa za diely fasádneho lešenia, suma spolu je cca 200000,- Sk. Je na nej podrobný rozpis jednotlivých dielov, aj vtedy odpisujem 6 rokov?
    Áno aj v tedy, je to súbor. Samostatne nepoužiteľné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.