Zavrieť

Porady

danove priznanie dochodca

Poberatel starobneho dochodku zarobi mesacne na dohodu 2.469 sk, plati zrazkovu dan. Ak si poda danove priznanie, je mozne aby mu vratili cast dane? alebo nie?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

fialka m Pozri príspevok
Poberatel starobneho dochodku zarobi mesacne na dohodu 2.469 sk, plati zrazkovu dan. Ak si poda danove priznanie, je mozne aby mu vratili cast dane? alebo nie?
Áno, vrátia mu celú daň nakoľko príjem do 47 808 nepodlieha dani. Znamená to, že prizná príjem 29 628
/ak je to jeho mesačný jediný príjem/ a jeho daň bude nula. Ak bol dôchodca k 1.1.2007 neuplatňuje si NČD, čo nemá vplyv na to, čo som napísala vyššie.
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

Ano, ma len tento jeden prijem, nic ine :-)
super, aspon sa mu vratia peniazky
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

este mam jednu otazku, poberatel invalidneho dochodku pracuje na DVP, mal prijem iba za posledne 3 mesiace v roku 2007, 5000,- brutto. Moze si za tieto 3 mesiace uplatnit danovy bonus???
dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

fialka m Pozri príspevok
este mam jednu otazku, poberatel invalidneho dochodku pracuje na DVP, mal prijem iba za posledne 3 mesiace v roku 2007, 5000,- brutto. Moze si za tieto 3 mesiace uplatnit danovy bonus???
dakujem
Nie, nespĺňa podmienku 6 násobku minimálnej mzdy...
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

fialka m Pozri príspevok
este mam jednu otazku, poberatel invalidneho dochodku pracuje na DVP, mal prijem iba za posledne 3 mesiace v roku 2007, 5000,- brutto. Moze si za tieto 3 mesiace uplatnit danovy bonus???
dakujem
V ročnom zúčtovaní, prípadne daňovom priznaní si nemôže - úhrn príjmov za rok 2007 nebol dostatočne vysoký (úhrn minimálnych miezd/2).

Škoda, že si daňový bonus neuplatnil v daňovom vyhlásení, ak som správne pochopila, v októbri, v novembri a v decembri mal príjem po 5000,-Sk. V týchto mesiacoch nárok splnil (zarobil 1/2 MM) a daňový bonus v týchto mesiacoch mohol mať vyplatený.
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

evina Pozri príspevok
Áno, vrátia mu celú daň nakoľko príjem do 47 808 nepodlieha dani. Znamená to, že prizná príjem 29 628
/ak je to jeho mesačný jediný príjem/ a jeho daň bude nula. Ak bol dôchodca k 1.1.2007 neuplatňuje si NČD, čo nemá vplyv na to, čo som napísala vyššie.
este otazka, robim akurat to danove priznanie a nejako mi to nevychadza. Do riadku 4-danova povinnost mam dat 0?
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

nevie mi niekto poradit?
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

fialka m Pozri príspevok
este otazka, robim akurat to danove priznanie a nejako mi to nevychadza. Do riadku 4-danova povinnost mam dat 0?
Kde v riadku 4 je daňová povinnosť ?
Tak leda riadok 54 a v tomto prípade tam dáš O.
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

jamis Pozri príspevok
Kde v riadku 4 je daňová povinnosť ?
Tak leda riadok 54 a v tomto prípade tam dáš O.
sorry, myslela som riadok 54
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

fialka m Pozri príspevok
sorry, myslela som riadok 54

To je OK. Každý sa občas pomýlime. A kto vraví že nie, tak ten klame.
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

evina Pozri príspevok
Áno, vrátia mu celú daň nakoľko príjem do 47 808 nepodlieha dani. Znamená to, že prizná príjem 29 628
/ak je to jeho mesačný jediný príjem/ a jeho daň bude nula. Ak bol dôchodca k 1.1.2007 neuplatňuje si NČD, čo nemá vplyv na to, čo som napísala vyššie.
toto je podla § 46 zakona o dani z prijmov? Lebo tam sa nieco pise ohladom dane vyberanej podla § 43 zakona o dani z prijmov-zrazkovej dani. urcite tomu dochodcovi tu zrazkovu dan vratia??
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

fialka m Pozri príspevok
toto je podla § 46 zakona o dani z prijmov? Lebo tam sa nieco pise ohladom dane vyberanej podla § 43 zakona o dani z prijmov-zrazkovej dani. urcite tomu dochodcovi tu zrazkovu dan vratia??
pokiaľ mal príjem do 47 808 tak nie je povinnosť vyrúbiť daň. Čiže pokiaľ platil preddavky a má príjem do 47 808 tak mu celú daň vrátia
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

katkaj Pozri príspevok
pokiaľ mal príjem do 47 808 tak nie je povinnosť vyrúbiť daň. Čiže pokiaľ platil preddavky a má príjem do 47 808 tak mu celú daň vrátia
mal prijem 40.000,-, zrazkova dan je 7.600,- sk
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Prosím, ak klient má príjem § 5 a má prevčasný dôchodok môže si uplatniť NČ 95616????
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

natkov Pozri príspevok
Prosím, ak klient má príjem § 5 a má prevčasný dôchodok môže si uplatniť NČ 95616????
Podstatné je odkedy má dôchodok. Ak už aj 1.1, tak nie..
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

T.z., že Starobný dôchodca, prev. star. dôchodca ak sú od 1.1. nemaju nárok.
Invalidný dôch. má nárok?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

natkov Pozri príspevok
T.z., že Starobný dôchodca, prev. star. dôchodca ak sú od 1.1. nemaju nárok.
Invalidný dôch. má nárok?
ÁNO
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

natkov Pozri príspevok
T.z., že Starobný dôchodca, prev. star. dôchodca ak sú od 1.1. nemaju nárok.
Invalidný dôch. má nárok?
Má.
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Re: Zapísanie diét do peňažného denníka
POMOC. Nahodila som čísla czk prekurzované na SKK do ALFY typA a vychádza známemu platiť 11 110. Skúste ma skontrolovať.
Prevčasný starobný dôchodca od 1.1.2007. Závisla činnosť v ČR
HP 157188 SKK
Poistné 19658 SKK
ZD 137530 SKK
Daň 15021 SKK
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

natkov Pozri príspevok
Re: Zapísanie diét do peňažného denníka
POMOC. Nahodila som čísla czk prekurzované na SKK do ALFY typA a vychádza známemu platiť 11 110. Skúste ma skontrolovať.
Prevčasný starobný dôchodca od 1.1.2007. Závisla činnosť v ČR
HP 157188 SKK
Poistné 19658 SKK
ZD 137530 SKK
Daň 15021 SKK
No vyzerá to byť OK.
To v ČR zaplatil tak málo na preddavkoch? Len cca. 4000,-?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať