Zavrieť

Porady

Predaj a prepis s.r.o.

Pekný den.

Mynulý rok v septembri som predal s.r.o., kde som bol jediným majitelom a monatelom. Spravilo so valné zhromaždenie, kupno predajná zmluva s novým majitelom, všetko notársky overené. V obchodnom registri ale stále figurujem ja, kedže nový majitel to stále neprepísal v obchodnom registri. Som stále majitelom tej firmy alebo ako to mám chápat, čo som spravil zle?

Dopredu dakujem za Vase pripomienky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sro mala aj konateľa. Zmenili ste aj konateľa? Píšeš o majiteľovi. Majiteľ=spoločník.
    Na základe toho, čo uvádzaš, konateľ mal podať Návrh na zápis zmien do OR.... o tom sa vôbec nezmieňuješ. Bez návrhu sa nič v OR nezmení, i ked právne majiteľom už nie si - podpísal si K-P zmluvu.

    maluchm je offline (nepripojený) maluchm

    maluchm
    Zmenili sme aj konatela. Uz nový konatel alebo ja, este ako predošlý konatel som mal dat návrh na zmenu v OR?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Nový konateľ......inak mali ste si to ošetriť v zápisnici VZ.

    maluchm je offline (nepripojený) maluchm

    maluchm
    Dakujem za odpoved. Este by som sa rád opýtal: prišli s.r.o. - čke nejaké pohľadávky na vymáhanie už v tomto období. Boli poslané na moju domácu adresu, kedže v OR ešte stále figuruje moje meno. Čo s tým, respektíve na koho pripadajú teraz tie pohľadávky?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ty si ju predal....pošli novému konateľovi aj s výzvou na splnenie povinnosti, lebo budeš mať problémy stále.

    Predaj a prepis s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.