Zavrieť

Porady

Daň za psa

Viete ma usmerniť v tejto téme...
Chcela by som odhlásiť psa, ktorého som darovala. Bol riadne zaregistrovaný a platila som daň. Minulý rok som ho darovala....ako mám postupovať, prišiel mi už šek?

Má niekto aj s týmto skúsenosti?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Myslím, že to bolo treba riešiť v čase darovania....písomne ohlásiť zánik daňovej povinnnosti" z dôvodu... Treba zájsť osobne na príslušný úrad vec dať do poriadku a nechať si tam poradiť, ako postupovať . Registrovaný psík má "známku" , ktorú prideľuje úrad, tá sa zvykne odovzdávať pri zániku povinnosti.

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    nextone Pozri príspevok
    Viete ma usmerniť v tejto téme...
    Chcela by som odhlásiť psa, ktorého som darovala. Bol riadne zaregistrovaný a platila som daň. Minulý rok som ho darovala....ako mám postupovať, prišiel mi už šek?

    Má niekto aj s týmto skúsenosti?

    Ďakujem
    Pes sa odhlasuje presne tak isto ako sa prihlasuje. Na prislusnom Msú vyplnis tlacivo, kde je okrem ineho aj dovod preco ho odhlasujes.
    Odhlasenie psa si mala urobit do 30 dni po darovani.
    Takze bez na mestsky urad a tam dostanes aj ine informacie, ktore pozadujes.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Paula Pozri príspevok
    Myslím, že to bolo treba riešiť v čase darovania....písomne ohlásiť zánik daňovej povinnnosti" z dôvodu... Treba zájsť osobne na príslušný úrad vec dať do poriadku a nechať si tam poradiť, ako postupovať . Registrovaný psík má "známku" , ktorú prideľuje úrad, tá sa zvykne odovzdávať pri zániku povinnosti.
    U nás sa "známky" nerozdávajú. Len zaplatím, dostanem potvrdenie o zaplatení.

    jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

    jozka56
    U nas platime za psa 900sk za rok/ v bytovke/, mame vyhradeny kutik, t.j. staru nepouzivanu cestu, momentalne zanesenu od blata, kde mam vencit svojho maltezaka, ktory pride domou ako prasiatko. Nic ine mi nase mesto neposkytuje, je to u Vas tiez tak??? Vykaly naozaj zberam do mikrotenovych vreciek. S dcerou sme prave rozoberali otazku, ci by nebolo fer neplatit za psov, ktore sme si vybrali z utulku. Co vy na to ?

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    kitky Pozri príspevok
    Pes sa odhlasuje presne tak isto ako sa prihlasuje. Na prislusnom Msú vyplnis tlacivo, kde je okrem ineho aj dovod preco ho odhlasujes.
    Odhlasenie psa si mala urobit do 30 dni po darovani.
    Takze bez na mestsky urad a tam dostanes aj ine informacie, ktore pozadujes.
    A čo takto prehlásiť tú daň na iného psa a iného majiteľa....je to možné aj písomne?

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    nextone Pozri príspevok
    A čo takto prehlásiť tú daň na iného psa a iného majiteľa....je to možné aj písomne?
    myslim, ze je to mozne aj pisomne, nemusis chodit na Msu.
    pocuj, neviem kde byvas a ako ma podmienky nastavene tvoje mesto.najlepie bude ked tam zajtra zavolas a basta.

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    kitky Pozri príspevok
    myslim, ze je to mozne aj pisomne, nemusis chodit na Msu.
    myslieť nie je vedieť

    skúsim to...ďakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    smith Pozri príspevok
    U nás sa "známky" nerozdávajú. Len zaplatím, dostanem potvrdenie o zaplatení.

    Známkou som myslela takú srandu, čo sa zavesí na obojok
    0366.gif  

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ani to nedávajú.

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Paula Pozri príspevok
    Aha, časy sa menia, známky nedávajú už, žeby som sa vymazala?
    Ako kde. Ja som znamku dostala.To naozaj zavisi od Msu kde psa prihlasujes.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.