Zavrieť

Porady

prenajom nehnutelnosti

Ahojte, prenajimam byt, mam narok na danovu ulavu, aj ked neprenajimam cely rok, mozem si uplatnit vydavky spojene s prenajmom bytu, aj ked som FO? Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    rikinka Pozri príspevok
    Ahojte, prenajimam byt, mam narok na danovu ulavu, aj ked neprenajimam cely rok, mozem si uplatnit vydavky spojene s prenajmom bytu, aj ked som FO? Dakujem za odpoved.
    Prenájom nehnuteľnosti je do sumy 24900,- Sk oslobodený od dane. Výdavky môžte uplatniť skutočné alebo 40% z príjmov. Príjem z prenájmu potom bude tvoriť čiastkový základ dane podľa § 8 ZoDZP. Čo myslíte pod daňovou úľavou?

    rikinka je offline (nepripojený) rikinka

    rikinka
    Danovou ulavou som myslela sumu 24900,-. Ak neprekrocim prijem z prenajmu 24900, nemusim ho udavat v danovom priznani?

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    rikinka Pozri príspevok
    Danovou ulavou som myslela sumu 24900,-. Ak neprekrocim prijem z prenajmu 24900, nemusim ho udavat v danovom priznani?
    Dokonca ked mas manzela mozete si obaja na rovnaku nehnutelnost tento oslobodeny prijem uplatnit. Neuvadzate ho v priznani , ani zan neodvadzate dan.

    katchka je offline (nepripojený) katchka

    katchka
    to znamena, ze ked prenajimam byt , zmluva je ale napisana na mna, mozem si na ten byt uplatnit 2x 24900 sk , ak mam manzela? ja som na rodicovskej dovolenke a on je riadne zamestnany. DAKUJEM

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    katchka Pozri príspevok
    to znamena, ze ked prenajimam byt , zmluva je ale napisana na mna, mozem si na ten byt uplatnit 2x 24900 sk , ak mam manzela? ja som na rodicovskej dovolenke a on je riadne zamestnany. DAKUJEM
    AK si jedinou vlastníčkou bytu, tak iba 1x 24900 sk. Dvakrát by to mohlo byť, keby ste boli obaja vlastníkmi.

    prenajom nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.