Zavrieť

Porady

§5 + §6

Robim DP "B", v ktorom uvadzam prijmy od 1-9/2004 podla §5 a popri zamestnani vykonavam remeselnu zivnost od 1-12/2004 a nemam ziadne vydavky. Mozem si z prijmu z remeselnej zivnosti uplatnit 60% do vydavkov? Isla som do toho s tym, ze pokojne mozem si uplatnit tych 60% ale pre pokoj duse potrebujem si to potvrdit. Tak piste a dakujem za kazdy nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vikt
    Robim DP "B", v ktorom uvadzam prijmy od 1-9/2004 podla §5 a popri zamestnani vykonavam remeselnu zivnost od 1-12/2004 a nemam ziadne vydavky. Mozem si z prijmu z remeselnej zivnosti uplatnit 60% do vydavkov? Isla som do toho s tym, ze pokojne mozem si uplatnit tych 60% ale pre pokoj duse potrebujem si to potvrdit. Tak piste a dakujem za kazdy nazor.
    Ak daňovník v roku 2004 bude dosahovať príjmy z remeselných živností , ale popri iných druhoch príjmov z podnikania , či inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo z prenájmu , môže si uplatniť len 25% výdavky z úhrnu týchto príjmov .

    Iné druhy príjmov , ako napr. zo závislej činnosti , či ostatné príjmy , môže daňovník s príjmamy z remeselných živností dosahovať bez obmedzenia, a bude tak podľa §6 ods.10 spĺnať podmienku na uplatnenie 60% výdavkov .


    Podľa mňa áno , ale počkaj ešte na názor ďalších .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Citujem z poradcu podnikateľa 5-6/2005: Ak bude daňovník dosahovať popri príjmov z vykonávania remeselných činností
    iné druhy príjmov /napr. zo závislej činnosti alebo ostatné príjmy, môže si na príjmy z remeselnej činnosti uplatniť 60%
    výdavky. Zákon to nezakazuje.

    Ak dosahuje príjmy z podnikania či inej SZČO činnosti alebo z prenájmu tak iba 25%.

    Čiže aj ja sa prikláňam k tomu, že áno

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Suhlasim s predchadzajucimi prispevkami. Ak "má príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu LEN z vykonávania remeselných živností" tak uplatnuje 60%. Prijmy z §5 to neovplyvnuju. Vydavky sa tykaju len §6 v tomto pripade.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Vikt
    Robim DP "B", v ktorom uvadzam prijmy od 1-9/2004 podla §5 a popri zamestnani vykonavam remeselnu zivnost od 1-12/2004 a nemam ziadne vydavky. Mozem si z prijmu z remeselnej zivnosti uplatnit 60% do vydavkov? Isla som do toho s tym, ze pokojne mozem si uplatnit tych 60% ale pre pokoj duse potrebujem si to potvrdit. Tak piste a dakujem za kazdy nazor.
    Ano, mozes, ak prijmy z podnikania su iba z remeselnych cinnosti uvedenych v prilohe 1 (doporucujem pozriet) a ak nie si platcom DPH.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    súhlasím s Evankou , treba si dať pozor na tú prílohu 1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.