Zavrieť

Porady

Výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so ZP

Vo výkaze o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím za r. 2007 treba zadať priemerný počet zamestnancov vo fyzickách osobách. Sme ZŠ , okrem toho je tu ak klub detí, a zariadenie školského stravovania. Mám zarátať všetkých zamestnancov, aj kuchárky, aj vychovávateľku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

    fosgeen
    Musíš vedieť, či je invalid do 70 % , alebo nad 70 %. Povinnosť zamestnávať invalidných občanov je 3,2 % z celkového počtu zamestnancov.Ak je invalidný občan nad 70 %, tak si započítaš, ako keby si zamestnávala 3 invalidných občanov.

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Edi 23, prosím, môžeš mi popísať postup výpočtu celkového odvodu za neplnenie povinného podielu zamestnancov so zdrav. postihnutím? Idem tento výkaz robiť prvýkrát, mám len zamestnancov, ktorí majú len preukaz zdravotne ťažko postihnutého, neviem, či aj takýto zamestnanci sa počítajú a či ich budem uvádzať vo výkaze v časti B v bode 1. alebo bode 2.

    Suma bude 3 x 7900 x 1,352 = 32042,40 ?

    P.S. Viem, že sa pýtam veľa, ale nie je mi to vôbec jasné -

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    Pokiaľ ZŠ,MŠ,ŠJ,ŠK je spolu v jednej organizácii - tak áno, zahrňaš všetkych zamestnancov do výkazu. Pozor na skrátené úväzky - tam treba prepočítavať na plný úväzok - ak mám 2 upratovačky na polovičný úväzok, tak do výkazu je to 1 fyzická osoba.

    edi23 je offline (nepripojený) edi23

    edi23
    Ďakujem Inuš za odpoveď.

    J + K, musím povedať, že veľké skúsenosti nemám ani ja,toto robím tretí krát, ale my sme doteraz nemali zamestnanca so zdrav.postihnutím. Podľa mňa ak majú preukaz tak podľa zákona je občan uznaný za invalidného občana podľa osobitného predpisu, alebo ktorý má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť. To či ich zaradíš do bodu 1 alebo 2, by som zaradila podľa potvrdenia od lekára.

    malaza je offline (nepripojený) malaza

    malaza
    Môže mi niekto pomôcť ako mám zistiť, či som splnila povinný podiel zamestnávania, ak mám 46 zamestnancov 2 invalidných dôchodcov, ktorí u nás pracujú 4 mesiace?Vďaka

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    malaza Pozri príspevok
    Môže mi niekto pomôcť ako mám zistiť, či som splnila povinný podiel zamestnávania, ak mám 46 zamestnancov 2 invalidných dôchodcov, ktorí u nás pracujú 4 mesiace?Vďaka
    vypočítaj si :46 zamest. x 3,2 % = 1,47 zo zaokrúhlenia ti vychádza povinnosť jeden zamestnanec ZŤP

    dvaja zamestnanci = počet odpracovaných kalendárnych dní podeľ 365 dní, vyjde ti koeficient x 46 zamestnancov ...to je tvoj podiel zamestnaných.

    ako už bolo spomínané, ak sú ohodnotení nad 70% , násobíš ich tromi.

    nezabudni doložiť kópiu ich potvrdenia o ZŤP , kde je uvedená výška postihnutia.

    Výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.