Zavrieť

Porady

DPH + s.r.o.

Po doručení výpisu z OR by som sa chcela registrovať na daňový úrad, ako dobrovolný platca DPH. Pravdepodobne mi kartičku s DPH číslom zašlú o 30 (ak sa mýlim, opravte ma). Ako postupovať, keď potrebujem zmeniť zmluvy (ihneď ) so zákazníkmi a nebudem mať IČ DPH?
Môžem podpísať tieto zmluvy aj bez tohto údaju a neskôr im oznámiť, že som platca DPH?
(zmluvy mám podpísané, ako SZČO, takže pôjde pravdepodobne o dodatky)

Čo mi poradíte?


Dúfam, že som zaradila tému správne...?!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nextone Pozri príspevok
    Po doručení výpisu z OR by som sa chcela registrovať na daňový úrad, ako dobrovolný platca DPH. Pravdepodobne mi kartičku s DPH číslom zašlú o 30 (ak sa mýlim, opravte ma). Ako postupovať, keď potrebujem zmeniť zmluvy (ihneď ) so zákazníkmi a nebudem mať IČ DPH?
    Môžem podpísať tieto zmluvy aj bez tohto údaju a neskôr im oznámiť, že som platca DPH?
    (zmluvy mám podpísané, ako SZČO, takže pôjde pravdepodobne o dodatky)

    Čo mi poradíte?


    Dúfam, že som zaradila tému správne...?!
    Budeš potrebovať nové zmluvy. Sú to dva samostatné právne subjekty. Zmluvy sa môžu podpísať a dodatočne oznámiť, že si sa stal platiteľom DPH.

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    smith Pozri príspevok
    Budeš potrebovať nové zmluvy. Sú to dva samostatné právne subjekty. Zmluvy sa môžu podpísať a dodatočne oznámiť, že si sa stal platiteľom DPH.
    Čiže nebude s tým problém, ak IČ DPH, nebude v zmluve?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nakoľko si dodávateľ, tak asi nebudú zákazníci nadšení tým, že určitý čas nebude ich dodávateľ platiteľom DPH....
    Osobne by som išla na DÚ pokúsiť sa o skrátenie 30-dňovej lehoty .

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    Johanka Pozri príspevok
    Nakoľko si dodávateľ, tak asi nebudú zákazníci nadšení tým, že určitý čas nebude ich dodávateľ platiteľom DPH....
    Osobne by som išla na DÚ pokúsiť sa o skrátenie 30-dňovej lehoty .
    S tým nebude problém, lebo nie som platca ani teraz )

    Ale ďakujem za radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.