Zavrieť

Porady

Kombinacia SRO/ZL + TPP

Ahojte poradaci,
potreboval by som zistit odpoved na dost specificku otazku okolo SRO resp. zivnosti, pripadne ich kombinacie s TPP a pracou v zahranici.
Ide o toto:
Od 1.marca by som mal zacat pracovat pre Slovensku firmu na projekte v zahranici (v EU). Firma chce aby som bol zamestnany u nich za minimalnu mzdu a zaroven mal s nimi zmluvu ako zivnostnik resp. SRO a zbytok platu by mi vyplacali na zmluvu s mojou SRO/zivnostou. Vraj je to koli tomu, ze ak by som bol iba zivnostnik/SRO, tak by som sa musel registrovat v zahranici. Tym ze by som bol aj zamestnanec, tak by ma tam firma poslala ako zamestnanca a odpadla by mi administrativa v zahranici.
Otazky:
1. Ak som zivnostnik a poskytujem sluzbu v zahranici, ale Slovenskej firme, potrebujem sa registrovat aj inde ako na Slovensku ?
2. To iste ako otazka cislo 1 ale pre SRO.
3. V pripade ze by som bol naozaj zamestnanec aj zivnostnik, mohol by som si ako zivnostnik/SRO uplatnovat naklady vzniknute v zahranici, kde som vyslany ako zamestnanec ?
4. Je vobec legalne pracovat na TPP a zaroven na zivnost pre toho isteho zamestnavatela a este k tomu aj na tom istom projekte ?
5. Co je vyhodnejse v mojom pripade ?
- iba SRO
- iba zivnost
- SRO + TPP
- zivnost + TPP

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kombinacia SRO/ZL + TPP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.