Zavrieť

Porady

Kurzy prepocet - inventarizacie k 31.12.

Ahojte,
mala som tuto temu medzi 2 triedou ale akosi mi nikto neodpovedal, tak to skusam este raz hodit tuna na PU. Pomoze mi niekto, prosim, dost mi to suri:

Uz som sa tu sice pytala ako sa prepocitava zostatok na BU v cudzej mene k inventarizacii ku koncu roka, ale chcela by som este nejake rady:

1. vo vypise z BU Tatra banky v EUR mam zostatok trebarz 1000 EUR a pod tym uvedeny prepocet v SKK - 33.603,- Skk, podla kurzu TB.

Uvediem tento zostatok pri inventarizacii?

2. Ked si vytlacim hlavnu obratovu knihu, tak mi ukazuje zostatok pri Euro ucte (podla mesacnych obratov a prepoctov na SKK) hodnotu 48.506,20 Skk.

Ako je to mozne, ze je tam taky rozdiel, je to spravne? Je to len tym, ze v priebehu roka bolo vela obratov a tym sa aj tie zostatky takto lisia?

3. Inventarizaciu urobim tak, ze si prepocitam zostatok 1000 Eur k 31.12.07 kurzom Narodnej banky a rozdiel medzi touto hodnotou a hodnotou z hlavnej obratovej knihy zauctujem ako kurzovu stratu?


Ak mate niekto nejaky vzor i inventarizacii, alebo aj vzory ako sa to uctuje, velmi by mi to pomohlo.

Dakujem, som stale este uctovnik zaciatocnik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Na konci roka zostatok EUR vynásobite kurzom NBS zo dňa 31.12.2007 a t.j.
    zostatok v korunách na devíz. účte. Zároveň to bude aj poč. stav k 1.1.2008. Rozdiel, ktorý Vám vznikne z tohto prepočtu /teda z ocenenia dev. účtu ku dňu účt. záv. kurzom NBS/ je riadny daň. kurzový rozdiel, ktorý zaúčtujete ako MD 563/ DAL 221dú resp. MD 221 dú/ DAL 663 .

    Kurzy prepocet - inventarizacie k 31.12.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.