Zavrieť

Porady

materské školy

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či existuje nejaký zákon, ktorý určuje prijatie dieťaťa do materskej škôlky.Pretože mne sa stal konkrétny prípad.: Mám syna, v máji bude mať 3 roky.Chcela som ho zahlásiť od mája do škôlky, ale riaditeľkou nebol prijatý z dôvodu plných miest. Avšak iné dieťa s rovnakým vekom do tejto škôlky od mája prijaté bolo. Pýtam sa: Je možné niekde sa sťažovať ? Či už mestský úrad..a pod.Podotýkam, nastupujem naspäť do práce. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    je dosť možné, že predošlá mamina mala dohodnuté prijatie už počas zápisu k septembru, takže s jej dieťatkom v máji počítali, existuje totiž aj taká možnosť.

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    Nasiel som o tom nieco na ministerskej stranke - http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=34 , konkretne by to malo byt v tej vyhlaske, ale skusenosti s tym nemam.

    Zuzana41 je offline (nepripojený) Zuzana41

    Zuzana41
    Ďakujem pekne za odpoveď. Avšak napíšem to doslovne: Túto škôlku, keďže je asi 100 m od nášho bydliska som si začala vybavovať už keď môj syn mal 1,5 roka. Jednoducho povedané - známosti, úplatky...Je to štátna škôlka. Dotklo sa ma to, keďže potrebujem nastúpiť do práce. Chcela som len vedieť, či sa dá niekde na to spýtať, aké mám práva.

    monr je offline (nepripojený) monr

    monika monr
    ja som zazila skoro to iste, ale mne sa k tomu pridruzil este aj narodnostny problem, takze som dceru musela vozit na opacny koniec mesta a nikoho nezaujimalo ci to stiham, ako sa tam dopravim a pod. a to mam jednu skolku priamo za panelakom.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Zákon hovorí, že do škôlky musia zobrať dieťa ktoré dovršilo 5 rokov veku alebo má odloženú školskú dochádzku - teda také, ktoré o rok pôjdu do prvého ročníka ZŠ. Inak máš smolu. Keď riaditeľka povie, že nemá voľné miesto, tak si nepomôžeš. Skús sa spýtať, či niektoré dieťa nenastúpi do škôlky neskôr a do vtedy by zobrali Tvoje. Aj mne riaditeľka zobrala na jeden mesiac vnučku do škôlky, lebo v ten mesiac mala to miesto voľné.

    slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

    slavkasig
    Ja mám presne ten istý problém .Bývame na dedine takže iná škôlka nepricházda do úvahy neviem čo budem robiť asi si dieťa budem nosiť vo vrecku do práce.
    Prosím poraďte- K prihláške do materskej škôlky mi dali podpísať aj vyhlásenie, kde sa zaväzujem,že som dcéru nehlásila do inej škôlky, napriek tomu mi ju neprijali/dcéra má 3 roky/.Môžu vôbec takéto vyhlásenia dávať podpisovať rodičom?Nezaväzujú sa istým spôsobom aj oni,že mi malú veznú do škôlky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.