Zavrieť

Porady

Omylom zaplatená suma

Dobrý deň, prosím o pomoc. Ešte v júni 2007 mám odberateľ omylom poslal platbu, ktorá mala ísť niekomu inému. Ja som si to všimla až teraz. Je možné nejako to preúčtovať pretože on nám ku koncu roka 2007 dlži nejakú sumu ale na faktúre vystavenej v 12/2007. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jabko je offline (nepripojený) jabko

    jabko
    nechala by som to na výnosoch 648, dohodla sa s odberateľom na vzájomnom zápočte a odtiaľ to potom preúčtovala a zlikvidovala pohľadávku.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    BeataC Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o pomoc. Ešte v júni 2007 mám odberateľ omylom poslal platbu, ktorá mala ísť niekomu inému. Ja som si to všimla až teraz. Je možné nejako to preúčtovať pretože on nám ku koncu roka 2007 dlži nejakú sumu ale na faktúre vystavenej v 12/2007. Ďakujem


    Na prípadnom zápočte danej sumy by ste sa mali asi dohodnúť....jedna možnosť by bola, tú mylnú platbu účtovať ako prijatý preddavok 221/324 a potom použiť ten preddavok na čiastočnú úhradu faktúry z 12/07 (interným dokladom 324/311).

    BeataC je offline (nepripojený) BeataC

    BeataC
    Paula Pozri príspevok
    Na prípadnom zápočte danej sumy by ste sa mali asi dohodnúť....jedna možnosť by bola, tú mylnú platbu účtovať ako prijatý preddavok 221/324 a potom použiť ten preddavok na čiastočnú úhradu faktúry z 12/07 (interným dokladom 324/311).
    Nad takýmto postupom som uvažovala aj ja, ale ak to v júni zaúčtujem ako prijatý preddavok nemusím na to vystaviť faktúru na prijatú zálohu?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    BeataC Pozri príspevok
    Nad takýmto postupom som uvažovala aj ja, ale ak to v júni zaúčtujem ako prijatý preddavok nemusím na to vystaviť faktúru na prijatú zálohu?
    Ja práve z uvedeného dôvodu (povinnosť odviesť DPH z prijatého preddavku) účtujem prijaté mylné platby medzi ostatné záväzky (379). A po dohode ich buď vrátim alebo preúčtujem na základe písomnej dohody na úhradu pohľadávok spôsobilých na započítanie.

    BeaC je offline (nepripojený) BeaC

    BeaC
    andrej_rv Pozri príspevok
    Ja práve z uvedeného dôvodu (povinnosť odviesť DPH z prijatého preddavku) účtujem prijaté mylné platby medzi ostatné záväzky (379). A po dohode ich buď vrátim alebo preúčtujem na základe písomnej dohody na úhradu pohľadávok spôsobilých na započítanie.
    Este jeden postup. Ak by som sa s druhou stranou dohodla, že v júni im vystavím VPD že som im tu mylnú platbu vrátila v hotovosti bolo by to OK?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    BeaC Pozri príspevok
    Este jeden postup. Ak by som sa s druhou stranou dohodla, že v júni im vystavím VPD že som im tu mylnú platbu vrátila v hotovosti bolo by to OK?
    Áno, ja by som to urobila tak, že by som vystavila VPD na tú omýlenú platbu /oni ti k tomu dajú príjmový/ a súčasne v rovnakej sume by som im dala príjmový doklad na čiastočnú úhradu novej pohľadávky z 12/07.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    andrej_rv Pozri príspevok
    Ja práve z uvedeného dôvodu (povinnosť odviesť DPH z prijatého preddavku) účtujem prijaté mylné platby medzi ostatné záväzky (379). A po dohode ich buď vrátim alebo preúčtujem na základe písomnej dohody na úhradu pohľadávok spôsobilých na započítanie.


    Áno, súhlasím, ak ide o platiteľa

    Omylom zaplatená suma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.