Zavrieť

Porady

Rodinné prídavky, daňový bonus

Dobrý deň, je pri živnosti obmedzený nárok na prídavky a daňový bonus v závislosti od výšky zárobku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Nárok na prídavky nieje obmedzený žiadnym príjmom a daňový bonus áno. SZČO nesmie v tom roku vykazovať stratu a príjem musí byť aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy.

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    Dobrý deň, prosím poradiť. Náš slobodný zamestnanec žije ako druh a družka v spoločnej domácnosti, majú spolu dieťa narodené 6.12.2006, otcom je náš zamestnanec. Družka je na rodičovskej dovolenke, náš zamestnanec si uplatnil daňový bonus na toto dieťa od 5/07 /vtedy mi priniesol rodný list dieťaťa a čestné vyhlásenie družky, že s ním žije v spoločnej domácnosti/.Od 5/07 som mu daňový bonus priznala. Teraz som na pochybách, či som vôbec postupovala správne.
    Prosím poradiť: 1.Môžem vôbec tomuto zamestnancovi dávať daňový bonus?
    2. Ak ma v ročnom zúčtovaní dane požiada náš zamestnanec o doplatenie daňového bonusu za obdobie od 01 do
    04/2007 môžem mu ho doplatiť?
    3. Aké potvrdenia, resp. doklady mám mať k tomuto prípadu? Ďakujem veľmi pekne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ľaľa Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím poradiť. Náš slobodný zamestnanec žije ako druh a družka
    v spoločnej domácnosti, majú spolu dieťa narodené 6.12.2006, otcom je náš zamestnanec. Družka je na rodičovskej dovolenke, náš zamestnanec si uplatnil daňový bonus na toto dieťa od 5/07 /vtedy mi priniesol rodný list dieťaťa a
    čestné vyhlásenie vyhlásenie družky, že s ním žije v spoločnej domácnosti/.Od 5/07 som mu daňový bonus priznala.
    Prosím poradiť: 1.Môžem vôbec tomuto zamestnancovi dávať daňový bonus?
    2. Ak ma v ročnom zúčtovaní dane požiada o doplatenie daňového bonusu za obdobie od 01 do 04/2007 môžem mu ho doplatiť?
    3. Aké potvrdenia, resp. doklady mám mať k tomuto prípadu? Ďakujem veľmi pekne.
    1. Na svoje vlastné dieť nárok na DB má( samozrejme musí splňať aj výšku príjmu podľa § 33.
    2. áno
    3. žiadne už, RL dieťaťa predložil
    Všetko si uvedie v žiadosti o RZD.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Daňový bonus mu môžeš doplatiť, ak oň požiada, v ročnom zúčtovaní.
    Postupovala si správne.
    Naposledy upravil abel : 24.01.08 at 08:42

    Lenny je offline (nepripojený) Lenny

    Lenny
    Dobrý deň, prosím o radu:
    Ako je to s prídavkami, ak dieťa vyhrá v súťaži výhru podliehajúcu zdaneniu? Je to zárobková činnosť a tým pádom zaniká nárok na prídavok na dieťa?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lenny Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu:
    Ako je to s prídavkami, ak dieťa vyhrá v súťaži výhru podliehajúcu zdaneniu? Je to zárobková činnosť a tým pádom zaniká nárok na prídavok na dieťa?
    Pri posudzovaní nároku na PnD sa neberie do úvahy príjem dieťaťa.

    Ak dieťa nemá ešte 18 rokov, daňové priznanie podáva v jeho mene zodpovedný zástupca (rodič)

    Rodinné prídavky, daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.