Zavrieť

Porady

Zaradenie obytného kontajnera

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť kam mám zaradit obytný kovový kontajner v OC 250.000,-? Ide o kontajner, ktorý sa dá dať na nákladné auto a presúvať podľa potreby na rôzne miesta. Také kontajnery vidieť napr. pri stavbe ciest a pod. Prečítala som zákon 237/2000, ktorým sa mení a dopľňa zákon 50/1976 - Stavebný zákon, kde sa definuje v § 43 a,b,c, stavba. Podľa tohto § je stavba stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov a je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu. Pevným spojením so zemou sa zozumie d) pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia. Podľa mňa to stavba nie je, pretože nebola postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov hoci môže a nemusí vyžadovať pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia. Prosím o radu. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Trixinka je offline (nepripojený) Trixinka

    Trixinka
    Už som to našla, snáď správne: 28.11.10 Montované stavby z kovov a je to v 3 odpisovej skupine. Pomylil ma názov kontajner. Je to vlastne prefabrikovaná plechová bunka. Museli mi to vysvetliť naši chlapi.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    2.OS, KP:34.20.2

    34.20.2 Prívesy a návesy; kontajnery


    34.20.21 Kontajnery špeciálne konštruované a vybavené pre jeden alebo viac druhov dopravy

    Z: Normalizované kontajnery, rámy, cisterny atď., s riešením a s vybavením pre jeden alebo viac spôsobov prepravy
    TZ: Kontajnery s riadenou teplotou

    34.20.22 Prívesy a návesy karavanového typu, obytné alebo campingové

    Z: Obytné prívesy, mobilné domčeky a skladacie obytné prívesy
    TZ: Práce a opravy na vybavení obytných prívesov a obytných automobilov
    V: Obytné atomobily (34.10.22, 23)

    34.20.23 Ostatné prívesy a návesy

    Z: Prívesy a návesy na prepravu tovaru, turistické prívesy s jednou nápravou na prepravu batožiny, člnov, motocyklov, koní atď.
    TZ: Cisternové prívesy
    V: Poľnohospodárske prívesy (29.32.50)

    Zaradenie obytného kontajnera

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.