Zavrieť

Porady

Živnostník a práca na dohodu

Ahojte poraďáci,
vedel by mi niekto poradiť či je legálne pracovať ako zamestnanec, živnostník a zároveň aj dohodár? Každé je pre iného zamestnávateľa.
Ide mi o to, ako legálne obísť povinnosť platiť odvody do SP zo živnosti po prekročení limitu 96 tisíc a nejaké drobné..neviem teraz presne koľko to je na tento rok..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mimaemma Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    vedel by mi niekto poradiť či je legálne pracovať ako zamestnanec, živnostník a zároveň aj dohodár? Každé je pre iného zamestnávateľa.
    Ide mi o to, ako legálne obísť povinnosť platiť odvody do SP zo živnosti po prekročení limitu 96 tisíc a nejaké drobné..neviem teraz presne koľko to je na tento rok..
    Limit je 12x8100 teda 97.200

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    dobre tak 97200
    tak ako by to bolo?
    tento rok to totizto bude urcite nad tuto sumu

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mimaemma Pozri príspevok
    dobre tak 97200
    tak ako by to bolo?
    tento rok to totizto bude urcite nad tuto sumu
    Keď bude nad túto sumu bude musieť platiť do SP. Aj keď je zamestnaný na TPP.

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Preto rozmyslam nad moznostou robit na zivnost do 97200 a ostatok robit na dohodu..da sa to? ale bez dalsich odvodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mimaemma Pozri príspevok
    Preto rozmyslam nad moznostou robit na zivnost do 97200 a ostatok robit na dohodu..da sa to? ale bez dalsich odvodov
    Dať sa dá.

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    A nemôže byť z toho nejaký prúser zo starny daňového úradu? Chcem, aby to bolo čisté. Hm?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mimaemma Pozri príspevok
    A nemôže byť z toho nejaký prúser zo starny daňového úradu? Chcem, aby to bolo čisté. Hm?
    Ak príjem z dohody bude riadne zdaňovaný tak nie.

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Jasné, že zdaníme..no tak super, zas mám krajší deň, niežeby do teraz nebol
    Ďakujem moc, prajem krásny deň

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja mám teraz trochu problém určiť, čo sa myslí tým "za tento rok". Ak prekročil obrat 97200.- Sk zo živnosti za rok 2007, od 1. 7. 2008 bude musieť platiť odvody do SP.
    Pre rok 2008 ešte neviem, aký bude limit pre dosiahnutie obratu, pretože minimálna mzda sa bude meniť až k 1. 1. 2009 a limit bude prekročenie jej 12-násobku.
    Ak sa však počas roka 2008 zamestná v nejakej firme na dohodu a tí ho riadne prihlásia v Sociálnej poisťovni na úrazové a garančné poistenie, je to úplne legálne. To bude mať príjem podľa § 5 ZoDP a ten sa do obratu pre odvody do SP nezarátava.

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Zle som to napísala, myslela som tým rok 2008..za tento rok, ak by robil všetko ako živnostník, prekročil by tých 97200 a aj to ďalšie zvýšenie, ktoré zatiaľ nepoznáme, každopádne bolo by to nad 100 000,-
    Takže platí ako napísal smith..super

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    nenapísala si zle "tento rok", len ja mám skutočne problém v prvých troch mesiacoch roka určiť, čo sa myslí pod pojmom "V TOMTO ROKU"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.