Zavrieť

Porady

Vyhotovovanie daň. priznaní na živnosť

Ahojte,

Môžem vyhotovovať daň. priznania iným subjektom, ak mám v ŽL jeden z predmetov činnosti Vedenie účtovníctva? Alebo je na to nejaký špeciálny predmet? Volal som s pani zo živnostenského, a povedala mi, že "Asi ano." Máte s tým nejakú skúsenosť, chcem mať istotu...

Ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Čo znamená "vyhotovovanie účtovníctva"? Však spracovať daňové priznanie je možné na základe spracovania dokladov t.j. - účtovníctva.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Píše "vedenie účtovníctva". Podľa tém, ktoré sa na porade už zaoberali touto otázkou, v rámci vedenia účtovníctva "spracuješ podklady k vyhotoveniu DP"

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    [quote=Hedo;620951]Ahojte,

    Môžem vyhotovovať daň. priznania iným subjektom, ak mám v ŽL jeden z predmetov činnosti Vedenie účtovníctva?

    Petra, zadávateľ otázky sa pýta či môže vyhotovovať DP na základe predmetu živnosti vedenie účtovníctva a ja sa pýtam ako chce urobiť DP, keď si nespracuje podklady?

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Predpokladám, že klientom najskôr spracuješ účtovnú evidenciu a na základe týchto výsledkov spracuješ daňové priznanie. Takže ja chápem daňové priznanie ako výstup účtovníctva.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Hedo Pozri príspevok
    Ahojte,

    Môžem vyhotovovať daň. priznania iným subjektom, ak mám v ŽL jeden z predmetov činnosti Vedenie účtovníctva? Alebo je na to nejaký špeciálny predmet? Volal som s pani zo živnostenského, a povedala mi, že "Asi ano." Máte s tým nejakú skúsenosť, chcem mať istotu...

    Ďakujem vopred
    Kedysi boli snahy daňových poradcov, aby právo vypracovať DP spadalo výlučne do ich kompetencie, ale nikde sa to tak neuzákonilo, takže môžeš....
    Ja som si vtedy /keď boli okolo toho rozpravy/ zvykla fakturovať a fakturujem tak doteraz -.... spracovanie závierky a podkladov k DP. DP podpisuje aj tak len predstaviteľ firmy a je za neho plne zodpovedný voči DÚ. My sme na základe Zmluvy zodpovedný voči podnikateľom, konateľom s.r.o. a pod.

    Hedo je offline (nepripojený) Hedo

    Hedo
    evina Pozri príspevok
    Kedysi boli snahy daňových poradcov, aby právo vypracovať DP spadalo výlučne do ich kompetencie, ale nikde sa to tak neuzákonilo, takže môžeš....
    Ja som si vtedy /keď boli okolo toho rozpravy/ zvykla fakturovať a fakturujem tak doteraz -.... spracovanie závierky a podkladov k DP. DP podpisuje aj tak len predstaviteľ firmy a je za neho plne zodpovedný voči DÚ. My sme na základe Zmluvy zodpovedný voči podnikateľom, konateľom s.r.o. a pod.
    Dakujem velmi pekne, presne toto som potreboval vediet. Smiem sa este spytat, kde by som mohol najst vzor takejto zmluvy?

    Vyhotovovanie daň. priznaní na živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.