Zavrieť

Porady

Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Navrhujem, aby mal každý píplmeter a zaplatil za to, čo dostane a nie za to, že vlastní televízor alebo rádio. Keď mám na šope elektromer, tak tam nemám televízor ani rádio a predsa im nebudem platiť za to koncesionárske poplatky, týmto šklbú iba obyčajných ľudí. To je môj názor.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Včera som to začala neskoro pozerať, tak neviem, kto to povedal, ale na tú "kompetentnú" tvár nezabudnem. Vraj by bolo spravodlivé, keby sa konces. poplatky platili na základe príjmu. Vraj prečo by mal niekto s príjmom 150 000 prispievať rovnako, ako človek na podpore. To ma tak vytočilo. Ak je niekto celý deň doma, spolieha sa iba na podporu, alebo soc.dávky, nič nerobí, celý deň sleduje telenovely, tak ten bude platiť menej ako ten, čo od rána do večera maká, slovo televízor je preň cuzí pojem.... No proste des.


PS: určite sa pripojím
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

účtovník 007 Pozri príspevok
Včera som to začala neskoro pozerať, tak neviem, kto to povedal, ale na tú "kompetentnú" tvár nezabudnem. Vraj by bolo spravodlivé, keby sa konces. poplatky platili na základe príjmu. Vraj prečo by mal niekto s príjmom 150 000 prispievať rovnako, ako človek na podpore. To ma tak vytočilo. Ak je niekto celý deň doma, spolieha sa iba na podporu, alebo soc.dávky, nič nerobí, celý deň sleduje telenovely, tak ten bude platiť menej ako ten, čo od rána do večera maká, slovo televízor je preň cuzí pojem.... No proste des.


PS: určite sa pripojím
Slovensko....krajina zázrakov!!!
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Na Slovensku zvláštne zákony a o spravodlivosti ani nehovorím.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

účtovník 007 Pozri príspevok
Včera som to začala neskoro pozerať, tak neviem, kto to povedal, ale na tú "kompetentnú" tvár nezabudnem. Vraj by bolo spravodlivé, keby sa konces. poplatky platili na základe príjmu. Vraj prečo by mal niekto s príjmom 150 000 prispievať rovnako, ako človek na podpore. To ma tak vytočilo. Ak je niekto celý deň doma, spolieha sa iba na podporu, alebo soc.dávky, nič nerobí, celý deň sleduje telenovely, tak ten bude platiť menej ako ten, čo od rána do večera maká, slovo televízor je preň cuzí pojem.... No proste des.


PS: určite sa pripojím
Neviem, kde si to pocul(a) ale ak tomu spravne rozumiem, tak navrh, ktory chcu presadit pomocou referenda o tom nehovori. Hovori iba, ze by sa STV a SRO platili zo statneho rozpoctu - teda z dani. Teroreticky sa da povedat, ze bohati to prostrednictvom dani budu platit viac. Ale jednak to nefunguje takto priamociaro (nia kazdy bohatsi plati viac dani, teda asi plati, ale nie vzdy v priamej umere). A potom - ta tvoja uvaha, ze chudobni sedia pred telkou a bohati makaju je v podstate spravna. Ale tu nejde o telku, ale STV. A to by sme mohli zachadzat do takych detailov, ze bohati potrebuju lacnu zabavu (ktoru nachadzaju z 98% na komercnych staniciach) a bohati potrebuju aj cosi viac - na co je to (alebo mala by byt tu) verejnopravna STV.

Ja s navrhom platit STV zo statneho rozpoctu suhlasim. Urcite je to lepsie, ako vyberat od vsetkych, a este aj od zamestnavatelov suktomnych firiem - ktorych zamestnanci isto v pracovnom case pozeraju STV. !!!!!

A tiez by mohli uvazovat nad francuzskym modelom. Tam idu zaviest, ze verejnopravne media budu financovane so specialnej dane, ktorou budu navyse zatazene reklamy na komercnych staniciach. Teda inymi slovami - dobre, ked uz nedokazeme zabranit komercii, aby nas otravovala reklamami, (jeden film pozerame 4 hodiny a Markiza uz dokonca spravy prerusuje reklmamou, co je vrchol) - tak nech tato reklama nam aspon zaplati jeden kanal, na ktorom budeme moct sledovat vysielanie bez reklam. Skvely napad.

Kazdopadne - vsetko lepsie od tohto bastardneho navrhu zakona !!!
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,

[hore]Platiteľ poplatkov - Slovenský rozhlas


Platiteľom poplatkov je fyzická osoba, ktorá prijímač vlastní, samostatne zárobkovo činná osoba (ďalej len "SZČO), ktorá prijímač eviduje v účtovníctve, a právnická osoba, ktorá prijímač eviduje v účtovníctve.

http://www.rozhlas.sk/inetportal/200...koncespoplatky


SZČO neeviduje prijímač v účto, je zapožičaný, nemá zamestnancov - aký je váš názor
platiť - či neplatiť?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

SZČO neeviduje prijímač v účto, je zapožičaný, nemá zamestnancov - aký je váš názor
platiť - či neplatiť?[/quote]


Neplatiť, majiteľ prijímača určite za jeden platí - to stačí.

Zo zákona nie je možné zisťovať a postihovať neplatenie, preto vymýšľajú zástrčkový zákon. Som proti nemu, podpisujem referendum. Ja osobne nemám rádio a vôbec mi nechýba. Televíziu platím, ale pozerám málo. Elektrinu mám zavedenú aj na chalupe a chatke - to mám aj tam platiť oboje trikrát?

A vôbec, o aké koncesie tu ide? Kedysi, keď boli prijímače zriedkavé, platili sa koncesionárske poplatky a vydávali sa o tom potvrdenia - koncesie. Vtedy boli aj obchodníci povinní hlásiť pošte každú kúpu prijímača. Keď ste prijímač odhlasovali, že je nefunkčný, pošta vám ho zaplombovala a odobrala koncesiu. K názvu zákona som zaslala pripomienku, ale im sa ten názov páči!!

Som za to, aby fungovali tieto inštitúcie zo štátneho rozpočtu, veď sa z neho platia aj rôzne nezmysly a nikto o tom ani nevie. Platíme aj iné verejnoprávne či štátne inštitúcie, ale nemusíme mať na to mesačný doklad a zvyšovať si tlak.
Naposledy upravil Mária27 : 02.02.08 at 21:53
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Dnes o 22.00 hod. na STV2 je beseda na tému "Som koncesionár?"
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

čo je aktuálne? : http://www.referendum2009.sk/
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kori Pozri príspevok
čo je aktuálne? : http://www.referendum2009.sk/
To je nejake cudne. Podla informacii na stranke treba 350.000 podpisov.

Pred par dnami bola v TV sprava o tom, ze v Kosiciach chu tazit uran, ze je proti tomu peticia a ze sa tym bude musiet zaoberat parlament, pretoze vyzbierali 140 tis, zatial co stacilo iba 100 tis.

Tak kolko vlastne treba podpisov, aby sa tym zaoberal parlamet?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Inak - podla mna uplne stacilo napadnut tie poplatky na US. To nutne musi byt protiustavne, aby stat nutil cloveka platit za nieco konkretne, hoci to nevyuziva.
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

misomiso Pozri príspevok
To je nejake cudne. Podla informacii na stranke treba 350.000 podpisov.

Pred par dnami bola v TV sprava o tom, ze v Kosiciach chu tazit uran, ze je proti tomu peticia a ze sa tym bude musiet zaoberat parlament, pretoze vyzbierali 140 tis, zatial co stacilo iba 100 tis.

Tak kolko vlastne treba podpisov, aby sa tym zaoberal parlamet?

nie som na toto odborník ale ak si dobre pamätám tak 350tis podpisov je potrebné aby prezident vyhlásil referendum bez nutnosti niečoho ďalšieho.

ak by bolo 100tis, musel by sa tým zaoberať parlament ale od neho by záviselo či referendum bude alebo nie
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kori Pozri príspevok
nie som na toto odborník ale ak si dobre pamätám tak 350tis podpisov je potrebné aby prezident vyhlásil referendum bez nutnosti niečoho ďalšieho.

ak by bolo 100tis, musel by sa tým zaoberať parlament ale od neho by záviselo či referendum bude alebo nie
Aha - tak to ma logiku, preto to ani neskusaju s tymi 100 tis.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
To je nejake cudne. Podla informacii na stranke treba 350.000 podpisov.

Pred par dnami bola v TV sprava o tom, ze v Kosiciach chu tazit uran, ze je proti tomu peticia a ze sa tym bude musiet zaoberat parlament, pretoze vyzbierali 140 tis, zatial co stacilo iba 100 tis.

Tak kolko vlastne treba podpisov, aby sa tym zaoberal parlamet?
Nedávno bola petícia proti zrušeniu vojenskej leteckej nemocnice ......čo sa docielilo ???? Ako by povedal Habera v Superhviezdičke ..." hovno "....

NIČ - za chvíľu bude v jej priestoroch luxusný penzión starobinec pre vyvolených ....

Tým chcem povedať , že ak sa budú predbežné priezkumné vrty pohybovať v dobrých číslach , tak škoda papiera , námahy , nervov .......všetkého toho okolo tej podpisovej akcie !!!
Urán sa ťažiť bude , rekreačná oblasť Jahodná bude totál v prdeli ...

Už bude k šťastiu Košíc chýbať len to , aby sídlo ťažobnej spoločnosti bolo v Blave a slovami klasika povedané :

....a dílo jest dokonané ....
0 0
bolek212 bolek212

bolek212 je offline (nepripojený) bolek212

zdravim vsetkych!...potreboval by som poradit...rozviedol som sa a od marca 2009 byvam na inej adrese...neprihlasil som sa na platenie koncesionarskych poplatkov na novej adrese...prihlasit sa a komu?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

bolek212 Pozri príspevok
zdravim vsetkych!...potreboval by som poradit...rozviedol som sa a od marca 2009 byvam na inej adrese...neprihlasil som sa na platenie koncesionarskych poplatkov na novej adrese...prihlasit sa a komu?
www.rtvs.sk
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

bolek212 Pozri príspevok
zdravim vsetkych!...potreboval by som poradit...rozviedol som sa a od marca 2009 byvam na inej adrese...neprihlasil som sa na platenie koncesionarskych poplatkov na novej adrese...prihlasit sa a komu?
Najjednoduchšie to bude na pošte. Ak platíš ostatné úhrady cez SIPO (plyn, elektrina), tak Ti k tomu pridajú aj poplatky za TV.

http://www.posta.sk/sluzby/sipo#a2

alebo priamo RTVS

https://www.rtvs.sk/rtvs/?__id=mmFHl...4%2C3760183102
0 0
bolek212 bolek212

bolek212 je offline (nepripojený) bolek212

nevycislia mi penale za dobu neplatenia?...marec-oktober
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Citujem .Koncesie je povinný plaťit len majiteľ funkčného televízneho prjímača alebo rádia.Otázka znie ste majiteľom funkčného prístroja? Ak nie tak nič neplatíte. Prístroj ste mohli mať aj požičaný od kamaráta alebo pokazený v oprave atd.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

220870 Pozri príspevok
Citujem .Koncesie je povinný plaťit len majiteľ funkčného televízneho prjímača alebo rádia.Otázka znie ste majiteľom funkčného prístroja? Ak nie tak nič neplatíte. Prístroj ste mohli mať aj požičaný od kamaráta alebo pokazený v oprave atd.
môžeš prosím uviesť zdroj citácie ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať