Zavrieť

Porady

zmluva - umelecké dielo

Dobrý deň, prosím vás o radu, som totiž zúfalá
Firma, ktorú účtujem je PR agentúra. V roku 2007 urobila niekoľko zmlúv "o vytvorení umeleckého diela", predmetom čoho je účinkovanie na organizovanom podujatí. Neviem však, ako to najlepšie zaúčtovať a vôbec ako o tom účtovať a či náhodou nemala táto firma (objednávateľ) odviesť aj príspevok do literárneho fondu. Zmluvy sú na 1950 Sk, čo zahŕňa aj autorskú odmenu, a táto suma bola aj osobám vyplatená. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    denisa.h Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím vás o radu, som totiž zúfalá
    Firma, ktorú účtujem je PR agentúra. V roku 2007 urobila niekoľko zmlúv "o vytvorení umeleckého diela", predmetom čoho je účinkovanie na organizovanom podujatí. Neviem však, ako to najlepšie zaúčtovať a vôbec ako o tom účtovať a či náhodou nemala táto firma (objednávateľ) odviesť aj príspevok do literárneho fondu. Zmluvy sú na 1950 Sk, čo zahŕňa aj autorskú odmenu, a táto suma bola aj osobám vyplatená. Ďakujem za radu.
    Najskôr - PR agentúra - je čo? Vytvorenie umeleckého diela je buď vytvorenie vlastného kultúrneho programu, alebo o dodaní kult.podujatia od inej organizácie na základe vlastnej požiadavky výroby diela, inak by som to nazvala nie zmluvou o vytvorení umeleckého diela, ale zmluvou o dodaní kultúrneho podujatia. V tejto zmluve by ste mali mať určené, kto uhrádza poplatky do LF. Ak máš organizované podujatia, musíš mať doprdu aj ohodnotené vstupenky na podujatia a následne zúčtovanie podujatia, čím si zaúčtuješ výnosy, no a na základ zmluvy si zaúčtuješ náklady buď ako predpis: 518/A/ 325/A, úhrada: 325/A / 221/A, alebo ak je došlá faktúra tak voči účtu 321/A.

    denisa.h je offline (nepripojený) denisa.h

    denisa.h
    Ďakujem za rýchlu odpoveď
    Táto firma organizuje rôzne podujatia pre rôzne spoločnosti. Napr. konferencie, charitatívne, športové, reklamné a marketingové podujatia. Samozrejme, že majú náklady aj výnosy z nich vyplývajúce. Avšak zrovna tieto zmluvy o umel. dielach sú len s fyzickými osobami, takže oni nefakturujú. Sú stručne písané a len o tom, že tieto osoby budú účinkovať na tom-ktorom podujatí (presne vyšpecifikované) a o prípadne vzniknutých vadách. Z nich mi však ani nie je jasné, čo presne robili a o fonde, ani daniach nič spomenuté. Je to dosť problematická firma a som už z nej naozaj ale naozaj zúfalá.
    ďakujem.

    zmluva - umelecké dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.