Zavrieť

Porady

Pohoda padá pri výpočte DPH.

apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Začal sa vyskytovať jav, že pri zadaní výpočtu DPH sa objaví hláška o chybe v nejakom module a o možnosti straty dát. Následne program spadne a musí sa znovu spustiť.

Má ešte niekto takéto problémy?

Ďakujem.

apo
Usporiadat
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Presne tak ako hovoríš. Stalo sa mi to včera aj dnes.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zuzana T Zuzana T

Zuzana T je offline (nepripojený) Zuzana T

Problémov v POHODE je asi viac. Nielenže mi padá pri výpočte DPH, ale dnes som zistila, že pri zostavení SÚVAHY nie sú prenesené správne počiatočné stavy účtov. V zostave "východzie stavy účtov" je tiež zmätok. Treba to upraviť ručne.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Zuzana T Pozri príspevok
Problémov v POHODE je asi viac. Nielenže mi padá pri výpočte DPH, ale dnes som zistila, že pri zostavení SÚVAHY nie sú prenesené správne počiatočné stavy účtov. V zostave "východzie stavy účtov" je tiež zmätok. Treba to upraviť ručne.
Ja som užívateľ Pohody od roku 2006. Teda mám za sebou uzávierky za rok 2006. Máš pravdu v počiatočných stavoch je poriadny neporiadok. Nechápem prečo ak má nejaký súvahový účet KZ=0 tak v počiatočných stavoch sú dva riadky plus mínus, alebo plu mínus rovná sa správny KZ účtu. Domnievam sa, že to súvisí s cudzími menami, zatiaľ som to neanalyzoval nakoľko som hneď počiatočné stavy dával doporiadku.

Veľmi významnou opravou v Pohode je to, že kontroluje rovnosť aktív a pasív. V uzávierkach za rok 2006 sa mi stalo, že mi zostal nezúčtovaný účet 431 s HV z roku 2005 a Pohoda šikovná zoptimalizovala výkaz súvaha aj s chybou 100 tisíc. Za to som im poriadne vynadal ale už dorobili tento nedostatok. Ešte šťastie, že som na túto chybu prišiel krátko po podaní DP a na DÚ mi zobrali opravené súvahy v čase keď ich ešte nemali naskenované v systéme. Podobná chyba mohla vniknúť zostatkom účtu 111, 131 respektíve pri nie dobre zaúčtovanom zápočte aj účtom 395.

Do Pohody som pravidelným prispievateľom námetov na zmeny v programe a som dosť úspešný, čo je nie na chválu Pohody.

Ale celkový dojem zatiaľ je dobrý nakoľko sa domnievam, že každý soft má nejaké neduhy.

Pozdravujem.

apo
0 0
zuzugali zuzugali

zuzugali je offline (nepripojený) zuzugali

I ja používam POHODU a problém, o ktorom píše "apo" ohľadom neporiadku v počiatočných stavoch je spôsobený cudzími menami. Ak napr. v min. roku mal na nejakom účte pohyby v SKK a aj v EURach, je potrebne davat si pozor na to, ci aj vyrovnanie tohto účtu bolo zadané v tom ktorom prípade v SKK alebo v EUR. Lebo, ak napr. pouzil predkontaciu s uctom 311 na str. MD v EUR a vyrovnanie uctu 311 na str. D nahodil v SKK - ucet 311 sice bude vykazovat nulovy KZ, ale len v SKK, ak by sa pozrel na zostatok v EUR, videl by, ze mu tam stale ukazuje zostatok.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

zuzugali Pozri príspevok
I ja používam POHODU a problém, o ktorom píše "apo" ohľadom neporiadku v počiatočných stavoch je spôsobený cudzími menami. Ak napr. v min. roku mal na nejakom účte pohyby v SKK a aj v EURach, je potrebne davat si pozor na to, ci aj vyrovnanie tohto účtu bolo zadané v tom ktorom prípade v SKK alebo v EUR. Lebo, ak napr. pouzil predkontaciu s uctom 311 na str. MD v EUR a vyrovnanie uctu 311 na str. D nahodil v SKK - ucet 311 sice bude vykazovat nulovy KZ, ale len v SKK, ak by sa pozrel na zostatok v EUR, videl by, ze mu tam stale ukazuje zostatok.
Po niekoľkých výskytoch som si to myslel, ale je to dosť nepekné riešenie.
Pohoda sa dosť svojsky stavia k predpisom záväzkov a pohľadávok. Totálny chaos spôsobovali tým, že po údajovej závierke všetky otvorené pohľadávky a záväzky mali účtovný predpis "Bez". Na základe tlaku, ktorý som na kompetentných v Pohode vytvoril spravili predkontáciu "BEZčíslo účtu". Zatiaľ, ale sa táto predkontácia nedosadí po údajovej uzávierke a každý užívateľ musí predkontáciu "Bez" nahradiť konkrétnou predkontáciu "BEZčislo účtu". Vzhľadom na to, že existuje možnosť v editácii Upraviť všetko je tento spôsob akceptovateľný, ale stále je to NEDOROBOK z pohľadu dobrého softvérového riešenia.

Predkontáciu "BEZčíslo účtu" sa nepodarí urobiť v ostatných pohľadávkach kde je záznam o pohľadávke z daňového bonusu. Tu sa Pohoda bráni dať predkontáciu "BEZčíslo pasívneho účtu" nakoľko sa jedná o agendu pohľadávok, ALE tvrdošijne odmietajú v podvojnom účtovníctve presunúť pohľadávky z daňových bonusov do ostatných záväzkov mínusom.

V jednoduchom účtovníctve to urobia nakoľko tam mali úplný paškvil v tom smere, že pohľadávku z daňového bonusu zapísali do ostatných pohľadávok s predkontáciou ostatný príjem nedaňový, čím spôsobili v účtovnej jednotke chybu v základe dane z príjmu. Túto opravu zaradili do plánu, až po druhej urgencii, ktorá nasledovala pol roka po prvej. Niekedy sú v Pohode mám taký pocit dosť natvrdlí a nechcú priznať, že majú problém a nie to ešte ho aj riešiť.

apo
Naposledy upravil apo : 24.01.08 at 12:36
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

a ktorá verzia (či release či ako to nazvať) vám padá pri výpočte dph?
mne to "prežilo" bez padnutia, len dúfam, že to daňové k DPH mám správne.
(zatiaľ fachčím na 8703u z 19.12.2007)
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Heni Pozri príspevok
a ktorá verzia (či release či ako to nazvať) vám padá pri výpočte dph?
mne to "prežilo" bez padnutia, len dúfam, že to daňové k DPH mám správne.
(zatiaľ fachčím na 8703u z 19.12.2007)
Padá táto verzia a čím je viac dokladov v evidencii tým väčšia periodicita padania. Prejavuje sa to tak, že dlho trvá kým sa riadok o vypočítanej DPH za píše a vtedy sa to stane.

Teraz mi to na jednej firme, ktorá má zoznam dokladov na 10 stranách padalo za sebou niekoľko krát. Domnievam sa, že to ešte nie je moc veľa dokladov za 1 štvrťrok.

Dal som info do Pohody, poslal som im aj err súbor. Odpovedali, že to dali na posúdenie programátorovi a že by nemalo dochádzať k stratám údajov.

No dúfajme, že ozaj nie. Veľmi nerád by som bol, aby sa opakoval začiatok roka 2007 keď pohoda po určitom čase sa spomalila a pomohlo iba reštartovať počítač, nestačilo vyjsť z programu.

apo
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

apo Pozri príspevok
Padá táto verzia a čím je viac dokladov v evidencii tým väčšia periodicita padania. Prejavuje sa to tak, že dlho trvá kým sa riadok o vypočítanej DPH za píše a vtedy sa to stane.

Teraz mi to na jednej firme, ktorá má zoznam dokladov na 10 stranách padalo za sebou niekoľko krát. Domnievam sa, že to ešte nie je moc veľa dokladov za 1 štvrťrok.

Dal som info do Pohody, poslal som im aj err súbor. Odpovedali, že to dali na posúdenie programátorovi a že by nemalo dochádzať k stratám údajov.

No dúfajme, že ozaj nie. Veľmi nerád by som bol, aby sa opakoval začiatok roka 2007 keď pohoda po určitom čase sa spomalila a pomohlo iba reštartovať počítač, nestačilo vyjsť z programu.

apo
Aj mne to padá, aj pri mesačných aj 1/4-roč. plátcoch, kde je viac dokladov. Pri nasledovných firmách som preto pred vykonaním výpočtu DPH radšej dáta zálohovala, aby , ak to spadne a niečo zblbne, údaje boli k dispozícii.
Ale ťažko na to človek príde, niet dôvodu to kontrolovať, alebo skôr, ako to odkontrolovať, či zostalo všetko, čo tam človiečik nahodil..........
Tiež mi napr. pri DDP k DPH do riadku dátum zistenia skutočnosti na podanie DDP...aj keď ho mám odlišný od dátumu tlače, vypisuje mi tam práve dátum tlače.
Tiež som to už posielala na hotline do Stormware.

mám verziu 8703u z 19.12.2007
0 0
Dúšava Dúšava

Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

Prosím, poradí mi niekto ako v Pohode utvoriť nový riadok na členenie DPH? Nedarí sa mi dostať do priznania nadobudnutie z EU a dodanie do EU. Písali, že si mám vytvoriť nové členenie, ale stĺpec riadky v priznaní DPH neni sprístupnený. Okrem toho, že mi to padalo, ešte som to musela dorábať v ruke a potrebujem to dokončiť. Ďakujem.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Dúšava Pozri príspevok
Prosím, poradí mi niekto ako v Pohode utvoriť nový riadok na členenie DPH? Nedarí sa mi dostať do priznania nadobudnutie z EU a dodanie do EU. Písali, že si mám vytvoriť nové členenie, ale stĺpec riadky v priznaní DPH neni sprístupnený. Okrem toho, že mi to padalo, ešte som to musela dorábať v ruke a potrebujem to dokončiť. Ďakujem.
Keď nahrávaš faktúru a prídeš na členenie DPH, zobrazia sa ti všetky členenia, tak si musíš u príslušného typu zaškrtnúť - Ponúkať. Potom by to už malo fungovať
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Nerozumel som Dúšave v čom je problém. Myslím, že cloe pochopila prečo to nejde, sám som mal v začiatkoch s tým problém do tej doby kým som si nevšimol políčko ponúkať.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Dnes som poslal do Pohody požiadavku na vysvetlenie čo je príčinou padania programu pri výpočte DPH. V piatok pri niektorých firmách keď sme počítali minúty do záverečnej na DÚ a potom na pošte program padal aj 3-krát za sebou.

V mesiaci december problémy neboli a predpokladám, že nik z používateľov Pohody nebol informovaný o novej verzii programu. To znamená, že firma Stormware bez nášho vedomia sa hrabe v našich počítačoch a robí zmeny o ktorých nevieme. Na to od nás súhlas nedostali a to celkom určite je porušením licenčnej dohody.

Čo si o tom myslíte?

apo
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja, laik do PC sa až začínam báť ,kto všetko sa mi môže prehrabávať v mojom "súkromí". Etiketa sa porušuje na každom kroku.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

V súbore StwPh.ERR je zaznamenané padnutie programu Pohoda. Mimo iných dôležitých informácií pre programátorov je tam dátum a verzia programu.

V mojom súbore sa vyskytujú tieto dátumy a verzie programu:
Datum: 15.10.2007 14:52:32 PC2 Verze: POHODA Rel 8604u (11.10.2007)
Datum: 15. 10. 2007 15:55:11 IPC1Verze: POHODA Rel 8604u (11.10.2007)
Datum: 23.10.2007 19:50:39 PC3 Verze: POHODA Rel 8604u (11.10.2007)
Datum: 25.10.2007 12:45:04 PC1 Verze: POHODA Rel 8604u (11.10.2007)
Datum: 14.1.2008 20:00:05 PC2 Verze: POHODA Rel 8703u (19.12.2007)

Z týchto informácií vidieť, že od 25. októbra 2007 do 13. januára 2008 nebol v Pohode zaznamenaný žiadny problém.

Myslím, že pre všetkých bude cenná informácia keď zistíme od akého dátumu začala Pohoda padať a následne môžeme tlačiť na firmu Stormware, aby z používateľov svojho produktu nerobila pokusných králikov a keď tak bude mať záujem robiť tak potom za úplatu vzhľadom na skutočnosť, že v roku 2007 Pohoda navystrájala toľko nedorobkov, že by sa mala červenať. Mnohí z Vás necítia problémy v Pohode tak akútne ak robia len jedno účtovníctvo, ale ak v Pohode robíte odrazu viac ako 20 firiem tak prídete na muchy v programe, ktoré dokážu riadne znepríjemňovať život.

apo
Naposledy upravil apo : 28.01.08 at 07:17
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

pri inštalácii Pohody ste si zaklikli "automatické aktualizovanie"?
(alebo také čosi tam ponúkalo, už si neviem spomenúť)
...či to nebude tým...
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Heni Pozri príspevok
pri inštalácii Pohody ste si zaklikli "automatické aktualizovanie"?
(alebo také čosi tam ponúkalo, už si neviem spomenúť)
...či to nebude tým...
Automatické aktualizovanie je veľmi praktická vec. Ak sme k tomu dali súhlas tak nás program upozorní, že ide takáto akcia a my dáme súhlas či chceme urobiť aktualizáciu TERAZ.

Tu sa ale ukazuje, že Pohoda urobí zmenu programu kedykoľvek a bez opýtania. To je zásah do nášho súkromia. Ak sa ukáže, že je to tak, potom to nebude zásah do súkromia ale zneužívanie našej práce na ich neoprávnený prospech.

K tomu, aby sme vedeli posúdiť, či je to záhada medzi nebom a zemou alebo cielený zásah firmy Stormwer potrebujeme porovnať obsahy zápisov do súboru StwPh.ERR. Tento súbor sa dá otvoriť ľubovoľným programom na písanie textov a potom CTRL+C zapamätať riadok s dátumom a verziou programu Pohoda pri padnutí programu a CTRL+V zapísať do príspevku v Porade a odoslať na porovnanie. Následne sami dokážeme vyhodnotiť od akého dátumu program začal padať a pýtať sa dodávateľa softu ako je to možné.

apo
Naposledy upravil apo : 28.01.08 at 07:19
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

a ten súbor s chybami je kdesi medzi skrytými?

ináč, zdá sa, že sa fakt pohoršili v tej Pohode, som zistila, že aj kvartálny prehľad o preddavkoch na daň má (dúfam že len kozmetické) chybičky...
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ja mám stále nahodné verziu 8702u z 23.11.2007 a tiež mi to padá.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Súbor err nie je medzi skrytými, nachádza sa v adresári PohodaSK. Okrem tohoto súboru sú tam výkonné moduly končiace príponou exe a ovládače s príponou dll a nachádzajú sa tam priečinky (adresáre) DATA XML a ďalšie.

apo
0 0
michaela25 michaela25

michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

Ja mám dve verzie, jednu mam doma a tento PC sa pripaja na internet, druhy v kancelarii a ten nie je nikdy pripojeny na internet, pada to na oboch. Ja mam pocit, ze to robi odvtedy, co sa robili tie aktivacie. Mam aktivovane obe verzie. Mne sa vsak, teraz stalo, ze som si v jednej fy neskontrolovala riadky v suvahe a boli porehadzovane. Viem ze je tam kontrola riadkov suvahy, ale nikdy som pri tejto fy nemala s tym problem, az tento rok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať