Zavrieť

Porady

Daň z nehnuteľnosti

Dobrý deň, prosím Vás, minulý rok sme kúpili byt, a teraz neviem ako je to s tou daňou z nehnuteľnosti. Počula som žeby sme mali byť oslobodený 5 rokov od platenia dane. Neviete mi prosím poradiť čo k tomu treba, či iba dať daňové proznanie a oni automaticky, alebo treba aj nejakú žiadosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    K.A.T.K.A Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás, minulý rok sme kúpili byt, a teraz neviem ako je to s tou daňou z nehnuteľnosti. Počula som žeby sme mali byť oslobodený 5 rokov od platenia dane. Neviete mi prosím poradiť čo k tomu treba, či iba dať daňové proznanie a oni automaticky, alebo treba aj nejakú žiadosť?
    Daň z nehnuteľnosti : treba podať daňové priznanie - treba vyplniť tlačivo a podať na miestne príslušný miestny úrad - odbor dane z nehnuteľnosti / nie daňový úrad / .
    Týmto si splníte ohlasovaciu povinnost a je na úrade , aby sa starala o vymeranie dane. Táto Vám bude vyraná naozaj až po 5 rokoch / V prípade bytu /. Ďaľšie roky už nemusíte podávať daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti - iba keby bola zmena / napr. byt budete využívat na podnikanie alebo podobne /

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    TU si môžete stiahnúť Daňové prznanie


    http://financie.etrend.sk/89799/moje...-nehnutelnosti

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    Prosím Vás ešte, keď vlastníme byt ako manželia....
    stačí keď podá jeden daňové priznanie?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    K.A.T.K.A Pozri príspevok
    Prosím Vás ešte, keď vlastníme byt ako manželia....
    stačí keď podá jeden daňové priznanie?
    Áno .

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    Daň z nehnuteľnosti : treba podať daňové priznanie - treba vyplniť tlačivo a podať na miestne príslušný miestny úrad - odbor dane z nehnuteľnosti / nie daňový úrad / .
    Týmto si splníte ohlasovaciu povinnost a je na úrade , aby sa starala o vymeranie dane. Táto Vám bude vyraná naozaj až po 5 rokoch / V prípade bytu /. Ďaľšie roky už nemusíte podávať daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti - iba keby bola zmena / napr. byt budete využívat na podnikanie alebo podobne /
    Nejako som sa v zákone o miestnych daniach nedočítala, že sú byty na 5 rokov oslobodené od dane z nehnuteľnosti. Poprosím, kde sa o tom pojednáva?

    Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

    Marti.ka
    Oslobodenie od dane z nehnuteľnosti /bytov/ na 5 rokov
    už nie je aktuálne. Nie som si istá, ale platilo to len do roku 2003 alebo 2004?

    Daň z nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.