Zavrieť

Porady

odpisy

Prosím Vás o pomoc...
Mám živnostníčku, ktorá kúpila na živnosť 25.7.2007 ojazdené auto za 215.000 Sk... viem, že v jednoduchom účt. sa o účtovných odpisoch "neúčtuje"...ale...v DP si ako daňové odpisy uplatním za rok 2007 1/4 z ceny auta???
p.s - prečítala som už množstvo príspevkov,ale...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    veronika713 Pozri príspevok
    Prosím Vás o pomoc...
    Mám živnostníčku, ktorá kúpila na živnosť 25.7.2007 ojazdené auto za 215.000 Sk... viem, že v jednoduchom účt. sa o účtovných odpisoch "neúčtuje"...ale...v DP si ako daňové odpisy uplatním za rok 2007 1/4 z ceny auta???
    p.s - prečítala som už množstvo príspevkov,ale...
    Ano 1/4 z obstarávacej ceny vozidla . Takto by postupovala aj v prípade keby auto zaradila do podnikania 30.12.2007. Daňový odpis je vo výške 1/4 o OC.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    veronika713 Pozri príspevok
    Prosím Vás o pomoc...
    Mám živnostníčku, ktorá kúpila na živnosť 25.7.2007 ojazdené auto za 215.000 Sk... viem, že v jednoduchom účt. sa o účtovných odpisoch "neúčtuje"...ale...v DP si ako daňové odpisy uplatním za rok 2007 1/4 z ceny auta???
    p.s - prečítala som už množstvo príspevkov,ale...
    Pravdepodobne ti ide o to ako tam tie odpisy dostaneš.
    Cez uzávierkové operácie zaúčtuješ interným dokladom.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Áno, ale musíš mať ako podklad k tomu Evidenciu DHM.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronika713 Pozri príspevok
    do peňažného denníka teda len s dátumom 31.12. uvediem sumu 53.750???
    Áno, ako nepeňažný pohyb.

    veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

    veronika713
    a v DP sa mi tie odpisy premietnu priamo do výdavkov? alebo sa to píše do zvláštneho riadku? nemala som ešte taký prípad...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronika713 Pozri príspevok
    a v DP sa mi tie odpisy premietnu priamo do výdavkov? alebo sa to píše do zvláštneho riadku? nemala som ešte taký prípad...
    Je to zahrnuté do prevádzkovej réžie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vypočítate príslušný odpis za MV , zapíšete na kartu dlhodobého hmotného majetku .
    Ak robíte účtovníctvo SW tak to vypočíta daný program a aj zapíše do karty dlhodobého hmotného majetku .Potom na základe Interného dokladu , zaúčtujete výšku odpisu ako nepeňažnú operáciu do prevádzkovej réžie v rámci účtovných uzávierkových operácii .
    Naposledy upravil Zita5 : 26.01.08 at 12:56

    turbo je offline (nepripojený) turbo

    Stavebný inžinier turbo
    Pekný deň! Chcel by som sa spýtať, či je potrebné v rámci uzávierkových operácií, keď sa zaučtujú odpisy - VOZD v členení prevádzková réžia, urobiť aj úpravu - odpočet VNZD, ktoré boli v rámci UO preučtované ako odpisy - VOZD.
    Ďakujem za rady a prajem pokojný deň!

    turbo je offline (nepripojený) turbo

    Stavebný inžinier turbo
    Chcel som iba vedieť ak na konci roka v rámci zaučtovania odpisoch - VOZD cez UUO a interný doklad dostanem časť VNZD na základe ktorých som nakupoval DHM, do VOZD, či je potrebné urobiť odpočet VNZD tiež cez ID, aby mi sedelo účtovníctvo. Neviem, či som sa zasa vyjadril jasne. Ide o to či mám nejako mínusovať na konci roka VNZD, za ktoré som nakupoval DHM a ktoré som v rámci účtovania odpisoch dostal do VOZD. V podstate na daňovú povinnosť to nemá vplyv, ale ide o to aby sedel nejako tok finančných prostriedkov.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ak to myslíš takto, že keď si kúpil ten majetok tak si ho dal do VNZD členenie "Dlhodobý majetok" a teraz zaúčtuješ odpisy ako VOZD do prevádzkovej réžie, tak nemusíš cez ID ponižovať VNZD.

    turbo je offline (nepripojený) turbo

    Stavebný inžinier turbo
    Áno presne tak som to myslel. A ďakujem za jasnú odpoveď. Prajem pekný deň.
    Tiež mám v r. 2007 tento istý prípad a chcela by som sa spýtať, v daňovom priznaní za rok 2007 vo výkaze majetku bude ako suma DHM , suma ponížená o ročný odpis alebo obstarávacia cena auta ? V r. 2007 sme kupovali 1x DMH nad 30.000,- a ešte som to nerobila. Vďaka-

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    aťka šebová Pozri príspevok
    Tiež mám v r. 2007 tento istý prípad a chcela by som sa spýtať, v daňovom priznaní za rok 2007 vo výkaze majetku bude ako suma DHM , suma ponížená o ročný odpis alebo obstarávacia cena auta ? V r. 2007 sme kupovali 1x DMH nad 30.000,- a ešte som to nerobila. Vďaka-
    Vo výkaze bude uvedená zostatková cena majetku po ročnom odpise.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.