Zavrieť

Porady

vyziadanie udajov pracovnej anamnezy

chcela by som sa spytat ci sa uz niekto stretol s tym, ze bol osloveny reg. uradom verejneho zdrav. o zaslanie podrobnej prac. anamnezy (po tel. rozhovore podrobny opis pracovnej cinnosti) na urad ohladom konkretneho zamestnanca (skrz profesionalne ochorenie). vyplyva nam z toho nieco? sme stavebna firma, avsak dany zamestnanec u nas nic "zlozite" nerobi a je u nas len pol roka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    evae Pozri príspevok
    chcela by som sa spytat ci sa uz niekto stretol s tym, ze bol osloveny reg. uradom verejneho zdrav. o zaslanie podrobnej prac. anamnezy (po tel. rozhovore podrobny opis pracovnej cinnosti) na urad ohladom konkretneho zamestnanca (skrz profesionalne ochorenie). vyplyva nam z toho nieco? sme stavebna firma, avsak dany zamestnanec u nas nic "zlozite" nerobi a je u nas len pol roka
    Pri podozrení na možné poškodenie zdravia pri práci, chorobu z povolania, Regionálny úrad verejného zdravotníctva je vyzvaný Klinikou alebo ambulanciou pracovného lekárstva alebo kožným lekárom zaoberajúcim sa kožnými chorobami z povolanie, na vypracovanie tzv. hygienického prieskumu pracoviska pracovníka, k čomu je potrebná aj pracovná anamnéza, teda podrobný popis pracovnej činnosti.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Tiež som túto anamnézu robila, ale asi pred tromi rokmi. Treba podrobný opis práce, ktorú zamestnanec vykonáva a čo sa pri danej práci namáha. Či je možné z uvedenej práce získať aj ochorenie. Pokiaľ bude priznaná choroba z povolania, tak z toho vyplývajú aj ďalšie povinnosti pre zamestnávateľa.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    cize ak aj ma chorobu z povolania a u mna je kratko, vyplynie z toho nieco? majitel je zdeseny ...

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    evae Pozri príspevok
    cize ak aj ma chorobu z povolania a u mna je kratko, vyplynie z toho nieco? majitel je zdeseny ...
    Ak pracovník regionálneho úradu verejného zdravotníctva nepríde k vám na hygienický prieskum pracoviska, ale stačí mu váš podrobný popis pracovnej ananmnézy-pracovnej činnosti "poškodeného pracovníka", je potrebné , aby ste sa sústredili na kvalitnú odpoveď. Teda riadny popis činnosti, s akými faktormi pracovného prostredia prichádza do kontaktu. Či má k dispozícii predpísané OOPP, či má možnosť používať zariadenia na osobnú hygienu (šatňa, umyváreň- sprcha, umývadlo, WC, čistiace prostriedky). Doklad o školení BOZP. Doklad o vstupnej lekárskej prehliadke a s akým záverom. Vhodné by bolo aj uviesť, kde a ako dlho pracoval predtým, než nastúpil k vám a s akými faktormi pracovného prostredia prichádzal do kontaktu.

    vyziadanie udajov pracovnej anamnezy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.