Zavrieť

Porady

Dovolenka

Poradte mi prosím aký má zamestnanec nárok na dovolenku ak pracoval od 7.8. do 31.12.2007. Podľa mojich výpočtov by to malo byť 8 dní, zamestnávateľ vypočítal 6,5 dňa.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Andyke Pozri príspevok
    Je to 6,5 dňa pri 20 dňovom nároku na dovolenku .
    Ale pri 25 dňovom nároku to je 8 dní.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    miloman Pozri príspevok
    Poradte mi prosím aký má zamestnanec nárok na dovolenku ak pracoval od 7.8. do 31.12.2007. Podľa mojich výpočtov by to malo byť 8 dní, zamestnávateľ vypočítal 6,5 dňa.
    Ďakujem
    Aké sú prosím tie Vaše výpočty?
    v prvom rade by ste mali vedieť, aký má ročný nárok na dovolenku, či 20 alebo 25 dní.
    Keďže pracoval od 7.8. - 31.12. tak to sú 4 celé mesiace 9-12/2007, teda má nárok na 4/12 z ročného nároku.
    pri nároku 20 dní: 20/12*4=6,5 dňa
    pri nároku 25 dní: 25/12*4=8,5 dňa

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    jankasm Pozri príspevok
    Aké sú prosím tie Vaše výpočty?
    v prvom rade by ste mali vedieť, aký má ročný nárok na dovolenku, či 20 alebo 25 dní.
    Keďže pracoval od 7.8. - 31.12. tak to sú 4 celé mesiace 9-12/2007, teda má nárok na 4/12 z ročného nároku.
    pri nároku 20 dní: 20/12*4=6,5 dňa
    pri nároku 25 dní: 25/12*4=8,5 dňa
    Samozrejme. Presne 8,33333 - záleží od zaokrúhlovania a o tom tu už bolo napísaného veľa.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    jankasm Pozri príspevok
    Aké sú prosím tie Vaše výpočty?
    v prvom rade by ste mali vedieť, aký má ročný nárok na dovolenku, či 20 alebo 25 dní.
    Keďže pracoval od 7.8. - 31.12. tak to sú 4 celé mesiace 9-12/2007, teda má nárok na 4/12 z ročného nároku.
    pri nároku 20 dní: 20/12*4=6,5 dňa
    pri nároku 25 dní: 25/12*4=8,5 dňa

    JANKA, V mojom príspevku č.2 som uviedla 6,5 dňa pri nároku 20 dní. Nerozumiem prečo potom Tvoj výrok: Aké sú prosím Vaše výpočty?
    Však aj Tebe vyšlo pri 2O dňovom nároku to isté ako mne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Andyke Pozri príspevok
    JANKA, V mojom príspevku č.2 som uviedla 6,5 dňa pri nároku 20 dní. Nerozumiem prečo potom Tvoj výrok: Aké sú prosím Vaše výpočty?
    Však aj Tebe vyšlo pri 2O dňovom nároku to isté ako mne.


    Janka reagovala na výpočty zadávateľky (vykala jej)

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Andyke Pozri príspevok
    JANKA, V mojom príspevku č.2 som uviedla 6,5 dňa pri nároku 20 dní. Nerozumiem prečo potom Tvoj výrok: Aké sú prosím Vaše výpočty?
    Však aj Tebe vyšlo pri 2O dňovom nároku to isté ako mne.
    Prepáč ak som sa Ťa dotkla. Naozaj som myslela na zadávateľku, a hovorila som v množnom čísle, pretože v otázke bolo písané, že dovolenku počítali dvaja, každý inak, a dokonca ani tie výsledky neboli celkom OK. Tak ma len zaujímalo ako ich vypočítali.

    miloman je offline (nepripojený) miloman

    miloman
    Ďakujem za odpovede, môj výpočet 8 dní bol z programu do firmy Softip. Zaujímalo by ma ešte, kto má nárok na 20 dní a kto na 25. Predpokladám, že to závisí od odpracovaných rokov.
    Ďakujem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    miloman Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede, môj výpočet 8 dní bol z programu do firmy Softip. Zaujímalo by ma ešte, kto má nárok na 20 dní a kto na 25. Predpokladám, že to závisí od odpracovaných rokov.
    Ďakujem.


    http://www.porada.sk/t23242-zapocita...ika-prace.html

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    jankasm Pozri príspevok
    pri nároku 25 dní: 25/12*4=8,5 dňa
    miloman Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede, môj výpočet 8 dní bol z programu do firmy Softip. Zaujímalo by ma ešte, kto má nárok na 20 dní a kto na 25. Predpokladám, že to závisí od odpracovaných rokov.
    Ďakujem.
    Tých 8 dní mi nejako nesedí.
    25/12*4 = 8,33 po zaokrúhlení 8,5 dňa.
    Nárok na 25 dní záleží naozaj od odpracovaných rokov. Viď príspevok vyššie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.