Zavrieť

Porady

Ako neplatiť sociálku

Som fyzická osoba podnikateľ ( SZČO ) na základe živnostenského listu, účtujúca v jednoduchom účtovníctve.<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Prosím o radu, aký môže byť najväčší daňový základ v riadku č. 59 daň. priznania B za rok 2007, aby som od júla 2008 neplatila vôbec sociálku.<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Ďakujem Vám za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Amanda15 Pozri príspevok
    Som fyzická osoba podnikateľ ( SZČO ) na základe živnostenského listu, účtujúca v jednoduchom účtovníctve.<?xml:namespace prefix = o /><o:p></o:p>
    <o:p></o:p>
    Prosím o radu, aký môže byť najväčší daňový základ v riadku č. 59 daň. priznania B za rok 2007, aby som od júla 2008 neplatila vôbec sociálku.<o:p></o:p>
    <o:p></o:p>
    Ďakujem Vám za odpoveď
    NEskúma sa daňový základ ale celoročný príjem. Ak si prekročila 12x minimálnej mzdy, teda 12x8100=97200 tak si povinná do SP registrovať sa. A od 01.07.2008 platiť odvody.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    smith Pozri príspevok
    NEskúma sa daňový základ ale celoročný príjem. Ak si prekročila 12x minimálnej mzdy, teda 12x8100=97200 tak si povinná do SP registrovať sa. A od 01.07.2008 platiť odvody.
    Daňový základ sa skúma z toho dôvodu, aby sa zistilo, koľko budeš platiť.

    Amanda15 je offline (nepripojený) Amanda15

    Amanda15
    Ďakujem za odpovede, no som živnostníčka už asi 10 rokov platím odvody - sociálku a toho roku som mala len 88 000.- príjem za celý rok, tak by ma zaujímalo, či budem musieť platiť naďalej sociálku.

    Vďaka za Vaše odpovede a pripomienky.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Takže, treba sa odhlásiť z povinného poistenia k 30.6.08 a od 1.7.08 sa môžeš ale nemusíš prihlásiť na dobrovolné poistenie.

    Ako neplatiť sociálku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.