Zavrieť

Porady

USB Flasch Drive PQI i810 Pink 2GB

Dcera dostala darom USB Flasch Drive PQI i810 Pink 2GB no v baleni nebolo prilozene ziadne CD na ktorom by boli ovladace k zariadeniu. Mam OS WinVista zariadenie rozpozna ale pyta ovladace a tie mi najst nedokaze (ani na nete). Bola som na webside vyrobcu no ovladac je tu iba pre Win98 s tym, ze vyssie verzie OS Win su so zariadenim kompatibilne a mali by sa automaticky prihlasit a byt hned pouzitelne. Pokusila som sa kluc pripojit k PC s OS WinXP a na moje pocudovanie rozpoznalo mi ho, ale tak isto si pytalo CD s drivermi... Obratila som sa s radou na predajcu na slovensku no on ma odkazal znovu na vyrobcu zariadenia, kde som vlastne uz bola a nic som nezistila a nenasla. Je chyba v zariadeni? Malo by byt kompatibilne s oboma OS a napriek tomu... nefunguje. Prosim o radu. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JohnSo je offline (nepripojený) JohnSo

    JohnSo
    USB kluce su standardne podporovane systemom WIN98 a vyssie a teda ako vyrobca uvadza, pri pouziti v tychto systemoch by mal USB kluc pracovat, a teda po zasunuti do USB portu by ich mal system rozpoznat ako vymenitelny disk a priradit im pismeno diskovej jednotky. Su vsak aj USB kluce ktore maju vlastny system suborov a zloziek a maju rozsirene moznosti ako napr zaheslovanie obsahu a pridelovanie pristupu k zlozkam a pod... A prave tu bude asi problem... klasicky "prazdny" USB disk je zvacsa bezproblemovy a obsahuje len tabulku FAT32 alebo NTFS podla toho na aky format je disk formatovany. USB kluce s vlastnym formatom, resp softom na pristup k udajom, mozu byt nespravne rozpoznane alebo nerozpoznane vobec, pokial sa nenainstaluje ovladac k nim dodavany. Ako ste pisali v systeme WinXP s klucom nebol problem, tak by som ho vyskusal v tomto systeme naformatovat, najlepsie na FAT32 a nasledne znova odskusat v systeme Vista. Nemusi to pomoct ale moze... Zial to uz je asi individualne a ak to nepomoze, mozno bude naozaj potrebny konkretny ovladac k zariadeniu...

    Ale niekedy moze byt problem aj technickeho smeru a teda moze byt USB Disk vadny od vyroby, moze byt vadny konektor, alebo aj konektor na Vasom PC so systemom Vista, staci nedostatocny kontakt a zariadenie nieje rozpoznane. Osobne som mal podobny problem s USB mysou, ktorej konektor bol o nejaky milimeter kratsi a nedoliehal spolahlivo do portu a trebalo ho silnejisie dotlacit nadoraz a mys potom pracovala ok, ale ako som pisal, je to individualne a teda by som ten USB kluc odskusal vo viacerych PC a potom by sa lahsie lokalizovala chyba, teda ci sa to tyka konkretneho operacneho systemu, alebo konkretneho PC a podobne....

    Tak poskusajte a dajte vediet svoje skusenosti...

    Bejky je offline (nepripojený) Bejky

    Bejky
    Ďakujem moc. Teraz som si uvedomila, že som stiahla ku kľúču z domovskej stránky firmy nejaký program a po jeho otvorení (nebola potreba ho inštalovať) sa mi obajvila tabuľka v ktorej boli možnosti na zaheslovanie, prezeranie dokumentov ... asi tak 4 položky a exit. Myslela som si, že ide iba o niečo navyše... Tak sa pokúsim popracovať aj týmto smerom. Neviem či ste mal konkrétne tento typ kľúča v rukách ale nemá štandardnú koncovku ale taký malý vysúvací čip (vyzera presne ako čip na platobných kartách a telefónnych kartách. Preto je možné že sa s ním aj inak zaobchádza ako so štandardom. Potom dám vedieť čo sa mi podarilo vykumákovať. Moc ďakujem.

    JohnSo je offline (nepripojený) JohnSo

    JohnSo
    Nemam s tymto diskom skusenosti, ale tento konektor sa pouziva na mini a mikrodisky, ktore su rozmerovo miniaturne ale stale sa bezne pouzivaju do USB portu a teda by mali pracovat priamo bez nejakeho adapteru a pod... odskusane to nemam, pisem len podla mojich vedomosti... Takze v type konektoru by problem byt nemal... Ved ak nieco nove sa podari vykoumat, napiste skusenosti... Tak vela zdaru...

    Bejky je offline (nepripojený) Bejky

    Bejky
    Tak pustím fantáziu na špacír a uvidíme čo z toho vznikne. Ak na to prídem ako na to tak napíšem. Ešte raz dík.

    Bejky je offline (nepripojený) Bejky

    Bejky
    No práve z tejto stránky som si stiahla aj driver a aj soft... Keď som spustila soft, vybehla mi malá tabuľka, ktorú som už popisovala a keď som sa pokúsila nainštalovať driver tak mi systém vypísal, že ovládače sú pre Win98 a že ja mám nainštalované novšie... začarovaný kruh. Kľúč sa riadne prihlási, začne samočinne inštalovať ovládač a po chvíľke mi vypíše, že ovládače sa nenašli a aby som použila originálne CD s ovládačmi. Aj keď som dala hladať, cestu či prostredníctvom webu v konečnom dôsledku som dostala od PC oznámenie, že ovládače sa nenašli a že inštaláciu zariadenia nebolo možné korektne ukončiť. Tým som vybavená. Keby bolo možné zariadenie vyhľadať a naformátovať tak by som to urobila, no ani táto cesta mi jednoducho nevyšla. Musím kľúčik znovu vytiahnúť a až keď ho znovu zasuniem začne sa nová procedúra dookola tá istá. Preto som začala hľadať riešenie na webe. Ešte vyskúšam nejako rozhýbať ten soft a uvidím, či mi to pôjde aspoň cez neho. Dám určite vedieť, len momentálne riešim pripojenie na net... aj tak dík za ochotu.
    Beáta

    JohnSo je offline (nepripojený) JohnSo

    JohnSo
    Treba skusit v inom PC pripadne na inom operacnom systeme, aspon sa uistit ze zariadenie pracuje spravne a chyba je len s tym konkretnym systemom, potom sa uz lahsie postupuje....

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    1. predvcerom som zakupil rovnake zariadenie len grey nie pink a ziaden problem
    2. pqi kupujem uz dost rokov a je o nich zname ze sa niekedy sprajcnu a idu len so svojim programkom
    cize ten co mas... v nom to naformatuj na ntfs odpoj a pripoj a malo by to ist
    vela zdaru

    USB Flasch Drive PQI i810 Pink 2GB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.