Zavrieť

Porady

FoTO

Ahoj all....chcel by som sa spýýtať že či náhodou neviete o nejakom programe ktorý by vedel robiť fotomontáže ...vopred Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    sibi34 Pozri príspevok
    Ahoj all....chcel by som sa spýýtať že či náhodou neviete o nejakom programe ktorý by vedel robiť fotomontáže ...vopred Ďakujem
    je tu ešte celkom výborný program, ktorý má množstvo zaujímavých aplikácii podobných ako profi prostredie Photoshopu alebo obdobné v Gimpe a je celkom FREE, ľahko sa inštaluje a v ňom pracuje, treba si to len vyskúšať.
    Má svoje rozšírenia v podobe pluginov a dokonca už sa dajú stiahnuť aj ďalšie

    *Artweaver


    a rôzne Plug-In

    na youtube si treba zadať slovíčko artweaver a máte tam ukážky ako a čo sa s tým dá všetko stvoriť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    sibi34 Pozri príspevok
    Ahoj all....chcel by som sa spýýtať že či náhodou neviete o nejakom programe ktorý by vedel robiť fotomontáže ...vopred Ďakujem
    Záleží od toho, aké kvalitné a zložité fotomontáže chceš vyrábať. Keď len také zábavné, jednoduché fotky, tak na to poznám Fun photor . Nejaké ppravy fotiek dokáže aj IrfanViev. Stredne obtiažne fotomontáže zvládne ktorýkoľvek soft na úpravu fotografií, tui ch nájdeš neúrekom:

    http://www.photo-freeware.net/image-editing.php

    AK by si chcela robiť panoramatické fotky, na to je dobrý veľmi jednoduchý bezplatný soft Autostitch.

    JohnSo je offline (nepripojený) JohnSo

    JohnSo
    Vo velkej miere to zalezi od znalosti grafickych programov, pretoze ak si len "amater" ktory sa sem tam zabavi nejakou komickou fotomontazou, a ma zakladne znalosti z grafiky, tak kazdopadne nejaky "maly" softik so zakladnymi funkciami a jednoduchym ovladanim ktore su vacsinou FREE, samozrejme vysledny efekt bude zodpovedat urovni znalosti a schopnosti programu.

    Ak si tvrdy profik a vyznas sa, zaroven potrebujes mat vysledny produkt na urovni, tak musis siahnut po komercnych profesionalnych nastrojoch ako Photoshop ci Corel a pod... (dnes uz najdes aj free programy, ktore uz moznostami dokazu konkurovat mnohokrat aj tymto komercnym). Ale bezny uzivatel ich nezvladne, to som si takmer isty... Takze odporucam nejaky jednoduchy softik z netu... Daj do googla "free graphic editing soft" alebo nieco take a som si isty ze budes mat problem si vybrat z tej ponuky co ti google vysype... Osobne ale nemam moc skusenosti s editovanim alebo grafikou, takze nic konkretne ti zial neporadim... Tak vela stastia...

    Zolo je offline (nepripojený) Zolo

    Zolo
    Ja používam na spracovanie obrázkov program GIMP2. Má všetky funkcie na úrovni profesionálnych editorov, je voľne šíriteľný (zdarma) a je aj v češtine.
    Dá sa stiahnuť napr. z:
    http://www.slunecnice.cz/sw/gimp-windows/

    KIKA28 je offline (nepripojený) KIKA28

    KIKA28
    corel paintshop je zadarmo na dva mesiace a to je dobrý program. alebo gimp2 je super ale to ti už radili

    lavazza je offline (nepripojený) lavazza

    lavazza
    Ahojte, ja by som chcela také niečo spraviť, že:
    mám fotku (v PC), na fotke je jedna osoba +stromy atd., všetko....
    Osobu by som chcela nejak vystrihnúť z fotky a premiestniť inde. Vie mi niekto poradiť, ako sa dá toto spraviť v corelu DRAW alebo v PHOTO PAINT? Dakujem pekne:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.