Zavrieť

Porady

Valutové pokladne - priebežné položky

Ak mám prevod medzi dvoma valutovými pokladňami z EURO do PLN pokladne, mám lístok zo zmenárne že za 300EUR som dostala 1086PLN aký kurz voči SK použijem aby mi na priebežných položkách nevznikali halierové rozdiely?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    PLN boli nakúpené 24.10.2007, kurz NBS bol 9,174.

    t.j. 1086 x 9,174 = 9962,96 Sk to bude priebežná položka príjem do PLN pokladne,
    a priebežná položka výdaj z EUR pokladne 300 x 33,20988= 9963 Sk
    t.j. vznikne mi halierový rozdiel 0,04 hal. na priebežných položkách aspoň v mojom SW (Pohoda).
    čo s tým?

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    kurzový rozdiel vyrovnaj ID 563/261 alebo 261/663 podľa toho ako ti to vychádza. Neviem či je to správne, ale ja by som to asi urobila tak

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    ja účtujem v jednoduchom nie podvojnom účtovníctve kde sa o kurzových rozdieloch účtuje iba k 31.12. a podľa mňa pri prevodoch medzi pokladňami by kurzové rozdiely vznikať nemali.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    daniek Pozri príspevok
    ja účtujem v jednoduchom nie podvojnom účtovníctve kde sa o kurzových rozdieloch účtuje iba k 31.12. a podľa mňa pri prevodoch medzi pokladňami by kurzové rozdiely vznikať nemali.
    máš pravdu, ale niekedy prichádza k tomu, že soft Ti nevypočíta rovnaké čiastky, a vtedy nevieš, čo s tým. Na Tvojom mieste by som to riešila interným dokladom (neviem, či sa v Pohode dá robiť úhrada interným dokladom, ale asi by to mal zvládnuť).

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    zvládať to zvláda ale je to tak naozaj o.k.? Prepáč Marianna01 ale mohol by mi to ešte niekto potvrdiť aj správnosť môjho výpočtu a použitie kurzu NBS?
    ďakujem.

    Valutové pokladne - priebežné položky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.