Zavrieť

Porady

Hrudky z kukuričných lupienkov

I keď názov pochúťky evokuje diétne jedlo, nie je tomu tak. Tento recept som získala minulý týždeň a tak ma zaujal svojou jednoduchosťou, že som ho cez týždeň vyskúšala. Práve teraz si kolegyne na ňom pochutnávajú a oblizujú prsty.
Takže:
Ingrediencie:
10 PL krayštálového cukru
8 PL medu
250 gr. margarínu HERA
100 gr. horkej čokolády
100 gr. nasekaných orechov (kto nechce nemusí dať)
250 - 300 gr. kukuričných lupienkov (kornfleksov)

Na pare v mise roztopíme cukor s medom (poviem pravdu, mne sa to celkom neroztopilo, iba trošku, stále bolo cítiť pod lyžicou, že cukor nie a nie sa celkom roztopiť, ale to nevadí). Pridať Heru a čokoládu a miešať až sa ten nepodarený cukor roztopí - a to sa už roztopí, nakoľko masa bude tekutá.
Zobrať misu z pary, primiešať orechy a kukuričné kornfleksy a celé premiešať. Mne sa zdalo, že tých kornfleksov bolo strašne veľa tak som za dve hrste odobrala a to som nemala robiť. Je potrebných tých 250 - 300 gr. Takže poriadne premiešať, nakoľko tá čokoládová masa začne hustnúť a hneď také horúce resp. teplé malou lyžicou ukladať do papierových košíčkov - tých najmenších. My sme ich so synom naplnili za 10 - 15 minút 85 ks a keby som tie kornfleksy neodobrala bolo by ich aj 100 ks. Dáme to vychladnúť buď do chladničky alebo na balkón. Dnes je pondelok a ja ich mám už len asi 10 ks. Všetko sa to požr...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    natascha je offline (nepripojený) natascha

    natascha
    Tieto hrudky som skúšala na Vianoce z pol. dávky, ale mám recept s prašk. cukrom. Nebolo to zlé, ale nabudúce to vylepším hrozienkami namáčanými v rume, aby chuť bola výraznejšia.

    Hrudky z kukuričných lupienkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.