Zavrieť

Porady

Výber z účtu

Ak živnostník (JU) kartou z bankomatu vyberie peniaze, je možné túto transakciu účtovať priamo na osobnú spotrebu, alebo treba použiť priebežné položky a výdaj peňazí riešiť dokladom cez pokladňu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    turbo je offline (nepripojený) turbo

    Stavebný inžinier turbo
    Výber z bankomatu je treba riešiť cez priebežné položky: výber z bankomatu - pokladňa príjem a následne výber na osobnú spotrebu z pokladne - doklad o výdaji.
    S prianím pekného dňa.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    turbo Pozri príspevok
    Výber z bankomatu je treba riešiť cez priebežné položky: výber z bankomatu - pokladňa príjem a následne výber na osobnú spotrebu z pokladne - doklad o výdaji.
    S prianím pekného dňa.
    Prečo ? Ak ich hneď minie, v pokladni žiadny príjem nebude .

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    turbo Pozri príspevok
    Výber z bankomatu je treba riešiť cez priebežné položky: výber z bankomatu - pokladňa príjem a následne výber na osobnú spotrebu z pokladne - doklad o výdaji.
    S prianím pekného dňa.
    O aký zákon sa opieraš v tomto tvrdení???? Podľa mňa môže

    Prečo by nemohol isť výber kartou z bankomatu priamo do osobnej spotreby podnikateľa?
    Dík za odpoveď

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    turbo Pozri príspevok
    Výber z bankomatu je treba riešiť cez priebežné položky: výber z bankomatu - pokladňa príjem a následne výber na osobnú spotrebu z pokladne - doklad o výdaji.
    S prianím pekného dňa.
    Môže ísť rovno ako osobná spotreba.

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    dakujem za odpovede, vidím že to nebolo také jednoznačné. Tiež som za to priame účtovanie na osobnú potrebu, lebo pokladníčka tie peniaze fyzicky nikdy nevidela a teda robiť príjmový a následne výdavkový doklad je navyše agenda.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon o účtovníctve hovorí o vernom zobrazení ... takže vyrábať PPD a VPD, ktoré sa nezakladajú na pravde nie je robota navyše, ale porušenie zákona .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Johanka Pozri príspevok
    Zákon o účtovníctve hovorí o vernom zobrazení ... takže vyrábať PPD a VPD, ktoré sa nezakladajú na pravde nie je robota navyše, ale porušenie zákona .
    No teraz som sa dozvedela , že celé roky porušujem zákon o účtovníctve . Hmm.... ja účtujem tiež výber z BÚ cez PPD a VPD .

    Ja som toho názoru , že môže použiť aj jeden spôsob účtovania aj druhý spôsob účtovania .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.