Zavrieť

Porady

Neevidovaná faktúra v knihe pohľadávok

Poraďte mi prosím ako mám postupovať :
Pri účtovaní r.2007 som zistila, že začiatkom januára nám bola uhradená faktúra, ktorá /číselne bola posledná v r.2006/ nebola evidovaná v pohľadávkach 2006. Naozaj si to neviem vysvetliť. Ako mám prosím postupovať, čo možem opraviť, som bezradná...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    usko 1 Pozri príspevok
    Poraďte mi prosím ako mám postupovať :
    Pri účtovaní r.2007 som zistila, že začiatkom januára nám bola uhradená faktúra, ktorá /číselne bola posledná v r.2006/ nebola evidovaná v pohľadávkach 2006. Naozaj si to neviem vysvetliť. Ako mám prosím postupovať, čo možem opraviť, som bezradná...

    Je potrebné opraviť Výkaz o majetku a záväzkoch k 31.12.2006, kde bude oprava v časti Pohľadávok a v následných súčtových riadkoch .Je to potrebné , nakoľko budete z nich vychádzať aj pri V o MaZ k 31.12.2007.
    Nakoniec si opravíte počiatočný stav neuhradených pohľadávok k 1.1.2007 v Knihe pohľadávok .

    Beriem v úvahu teda , že sa týka FA , vystavenej v období 12/2006 .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Predpokladám , že sa nejedná o plátcu DPH , nakoľko sa to v zadaní neuviedlo a odpoveď je pre neplátcu DPH .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Takže ja to zhrniem , lebo sa mi moja odpoveď javí nie kompletná :

    1/ krok
    V knihe pohľadávok v roku 2006 zaúčtovať /zaevidovať /chýbajúcu FA, ktorá bude vlastne ku dňu účtovnej závierky neuhradená .

    2/krok
    Vyhotoviť opravný Výkaz o majetku a záväzkoch k 31.12.2006 v časti Pohľadávky a následných súčtových riadkov .

    3/krok

    V knihe pohľadávok predmetnú FA zaúčtovať/zaevidovať/ do počiatočného stavu k 1.1.2007.

    usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

    usko 1
    Zitka, ďakujem veľmi pekne, uvažovala som podobne, len som si nebola istá. Už sa stalo, hneď sa mi dýcha lepšie.

    eva16 je offline (nepripojený) eva16

    eva16
    Ja sa chcem len opýtať, či ten opravný výkaz nie je potrebné potom doručiť aj na DÚ a či sú za to nejaké pokuty. Lebo tie výkazy by potom pri danovej kontrole vlastne nesedeli.
    Eva

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    eva16 Pozri príspevok
    Ja sa chcem len opýtať, či ten opravný výkaz nie je potrebné potom doručiť aj na DÚ a či sú za to nejaké pokuty. Lebo tie výkazy by potom pri danovej kontrole vlastne nesedeli.
    Eva
    O podaní Výkazu na DÚ som sa nezmienila , lebo predpokladám, že zadávateľka to vie , že ho treba ododvzdať na DÚ a nie len založiť vo firme .

    usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

    usko 1
    Áno, zajtra sa tam chystám, ozaj, a sú zato aj pokuty?
    Pýtam sa ako dement, ale tiež ma to napadlo

    Neevidovaná faktúra v knihe pohľadávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.