Zavrieť

Porady

odpis pohladavky vs. kurzove rozdiely

pekny vecer..
riesim problem s odpisanim pohladavky...ide o firmu z Nemecka, ktora mi uhradila fakturu /zrejme poplatky isli omylom na ukor nas/, takze mi zaplatili o 2,6EURA menej...chcela by som preto tento zvysok odpisat..samozrejme nedanovo..problem je vsak inde:ako to riesit z hladiska kurzovych rozdielov..odpisem 2,6 EURa kurzom k 31.12..ale co so zvyskom?viem, ze to tu uz riesene bolo, ale v hre su dva protichodne nazory - jeden z MF SR - neriesit KR - druhy z nejakeho kosickeho DU - treba KR...takze??dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pipera je offline (nepripojený) pipera

    pipera
    dakujem za radu, ale problem je v tom, ze na vypise z dev.uctu zo slsp ten "strhnuty" poplatok uvedeny nemam...mam zaplatenu sumu a vedla klasika - poplatok v eurach, ktory ale nezodpoveda rozdielu medzi platbou, ktora mala prist a ktora prisla..takze sa svojim sposobom domnievam, ze islo o zrazeny poplatok..

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    pipera Pozri príspevok
    pekny vecer..
    riesim problem s odpisanim pohladavky...ide o firmu z Nemecka, ktora mi uhradila fakturu /zrejme poplatky isli omylom na ukor nas/, takze mi zaplatili o 2,6EURA menej...chcela by som preto tento zvysok odpisat..samozrejme nedanovo..problem je vsak inde:ako to riesit z hladiska kurzovych rozdielov..odpisem 2,6 EURa kurzom k 31.12..ale co so zvyskom?viem, ze to tu uz riesene bolo, ale v hre su dva protichodne nazory - jeden z MF SR - neriesit KR - druhy z nejakeho kosickeho DU - treba KR...takze??dakujem vopred
    Pri úhradách zo zahraničia skoro vždy banka stiahne svoje poplatky z poukázanej čiastky. A tá stiahnutá čiastka - poplatok je väčšinou aj na výpise uvedený. Účtovne to riešim tak, že pohľadávku uhradím celú v plnej výške (samozrejme s vyčíslením kurzového rozdielu), a ako samostatný pohyb zaúčtujem poplatok banke. Takto k 31.12. nemám neuhradené zahraničné pohľadávky.

    odpis pohladavky vs. kurzove rozdiely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.