Zavrieť

Porady

rezerva na vyúčtovanie energií za 2007

Máme prenajaté nebyt.priestory za ktoré budeme v priebehu roku 2008 robiť vyúčtovanie energií-elekrina, teplo..- no vypadá to tak, že budeme vracať peniaze budú preplatky za rok 2007 ako to zaúčtovať v roku 2008 ak budeme vlastne ponižovať výnosy roku 2007 ?
Vyúčtovanie bude asi v 5-6/08


ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    My vyúčtovávame spotrebu energií nájomníkom 1x ročne vždy k 31.12. (tak to máme v nájomných zmluvách).
    Keď máme stanovené iné termíny vyúčtovania, riešil by som rok 2007 cez časové rozlíšenie výnosov.
    rok 2007 ako 385/6xx
    rok 2008 ako 311/385.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Možno by sa dal použiť aj účet 326, keďže nieje známa výška. Alebo sa mýlim?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    KvetkaK Pozri príspevok
    Možno by sa dal použiť aj účet 326, keďže nieje známa výška. Alebo sa mýlim?
    No výška by mala byť známa (potreba vykonania odpočtov k 31.12., veď iná cenová úroveň 2007/2008,...)
    Otázke som porozumel tak, že budú faktúrovať - teda ide o výnosy, a protiúčet by mal byť aktívny. Účet 326 je účet záväzkový, používa sa pri došlých faktúrach, keď ale je známa výška záväzku - ak nie je, tak rezerva...

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    No tomu by som rozumel, ale my nebudeme mať výnos s vyúčtovania ale naopak budeme vracať peniažky......mal by som to urobit ako -385/ - 6xx ???

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    plavčík Pozri príspevok
    No tomu by som rozumel, ale my nebudeme mať výnos s vyúčtovania ale naopak budeme vracať peniažky......mal by som to urobit ako -385/ - 6xx ???
    A keby si to účtoval (t.j. urobil vyúčtovanie) k 31.12., vtedy by si neponížil svoje výnosy? Alebo ich chceš zdaniť výnosy ktoré si nemal?
    Keby si to časovo nerozlíšil, tak v roku 2008 vyúčtovanie (vrátený preplatok) týkajúce sa r. 2007 bola pripočítateľná položka...
    Naposledy upravil Stefan2005 : 30.01.08 at 09:01 Dôvod: preklep

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    No práve ja si "chcem " ponížiť výnosy v roku 2007 ale akosi sa mi nepáči, to účtovanie na strane dal......to znamienko mínus pred 6xx. A preto som sa pýtl, či to tak bude, ale asi áno, tak ako pri bežnom dobropise.

    ĎAKUJEM za všetky názory.

    varka je offline (nepripojený) varka

    varka
    poprosila by som Vas o pomoc : vyuctovanie dostanem:
    1.v marci
    2. v auguste
    v oboch prikladoch nedoplatok cca 60 tisic.Pripad c.2 - Kedze neviem odhadnut vysku - neviem vytvorit rezervu, nakolko vysku neviem odhadnut. ako by ste riesili danu situaciu - dali by ste to v r.2007 do nakladov, alebo spravili dodatocne DP?
    inak k vyuctovaniu energii danovaci vydali usmernenie, alebo pokyn, len neviem sa k tomu prepracovat - vie mi niekto poradit, poslat link, alebo dany material?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Na portáli DRSR , Daňové informácie,Pokyny, usmernenia, výnosy, opatrenia a stanoviská vydané:


    * Daňovým riaditeľstvom SR
    * Ministerstvom financií SR
    * Colným riaditeľstvom SR

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Mám ešte "otázočku"... Čo mám robiť v prípade ak prenajímame bytový dom a spravuje nám ho správcovská spoločnosť, ktorá nám vyúčtovanie za správu za rok 2007 dá asi až v 5/08 ....bude to asi preplatok.
    Ja som urobil 385/602 .... v odhadnej sume
    ALE!!!
    Audítor mi povedal, že si mám urobiť 311/602 s tým, že 311AU=odhad.
    Podľa mňa to nie je správne.

    Poradí mi niekto?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    plavčík Pozri príspevok
    Mám ešte "otázočku"... Čo mám robiť v prípade ak prenajímame bytový dom a spravuje nám ho správcovská spoločnosť, ktorá nám vyúčtovanie za správu za rok 2007 dá asi až v 5/08 ....bude to asi preplatok.
    Ja som urobil 385/602 .... v odhadnej sume
    ALE!!!
    Audítor mi povedal, že si mám urobiť 311/602 s tým, že 311AU=odhad.
    Podľa mňa to nie je správne.

    Poradí mi niekto?
    účet 311 v žiadnom prípade teraz nie! Použije sa až príde dobropis. Uvažuješ správne, ale účet 385 tiež nie, pretože nie je splnená jedna z 3 podmienok pre účty časového rozlíšenia, a to nie je známa suma.
    Odporúčam použiť účet 315-Ostatné pohľadávky (je to pohľadávka voči dodávateľovi energie).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.