Zavrieť

Porady

PN na Slovensku, zamestanie v Taliansku

Prosím o radu. Manžel je zamestnaný v Taliansku. Tohto roku v januári bol na Slovensku a mal zdravotné ťažkosti, tak ho lekár vypísal na PN. Všetky doklady (tie naše slovenské), ktoré obdržal k PN zasla svojmu zamestnávateľovi a ten následne soc. poisťovni v Taliansku. Dnes mu však poisťovňa oznámila, že potrebuje ešte formulár E 116. Viete mi poradiť kde ho získať, či ho vystavuje lekár alebo naša sociálna poisťovňa. Totiž volala som na pob. soc. poisťovne a tam mi nevedeli poradiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Našla som len na stránke českej správy SZ. Podľa mňa to isté platí aj v SR. Na stránke SP som nič nenašla. Z toho, čo som sa dočítala mi vychádza, že E 116 vystavuje lekár pre migrujúcich pracovníkov. Jeho súčasťou je aj formulár E 115(žiadosť o dávku).
    http://www.cssz.cz/cz/evropska-unie/...-formulare.htm
    http://www.cssz.cz/cz/evropska-unie/...ular-e-116.htm
    Prikladám ako vzor aj formulár.

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    Ďakujem veľmi pekne Marína, už som sa bála, že mi nik neodpovie a na pob. soc. poisťovne u nás sa nemôžem dovolať. Asi som mala rovno skúsiť ústredie v BA. Ešte raz vďaka.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Nemáš za čo. Človek nikdy nevie, kedy sa mu to môže zísť, teda aj mne. Posielam cez SS kontakt na osobu venujúcej sa danej problematike.

    PN na Slovensku, zamestanie v Taliansku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.