Zavrieť

Porady

ucet 427 ostatne fondy

cafte poradaci,

chcem sa popytat na ake ucely mozno pouzit 427 - ostatne fondy. Nejake prakticke pouzitie by ma dost potesilo.. alebo odkaz na nejaku mudru literaturu, web..

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    laur12 je offline (nepripojený) laur12

    laur12
    prakticky sa to da pouzit len na pokrytie straty minulych rokov. alebo straty vo forme vysledku hospodarenia v schvalovani.

    tvori sa len pri rozhodnuti valneho zhromazdenia. ked tak rozhodli, asi vedeli preco, ale skutocny realny a hlavne prakticky dovod nevidim.

    tvori sa zasadne zo zisku po zdaneni. a z nicoho ineho.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Doplním, že ich môžem využiť i na zvýšenie ZI (419), ostatných KF (413), na sociálne účely.
    Ďalej sa môžu využiť na výdavky o kt. sa účtovalo do nákladov (427/688)...

    mon722 je offline (nepripojený) mon722

    mon722
    prosim Vás mohol by mi niekto povedať čo sa menilo ohladom tohto znenia resp. aspon odkaz kde to najdem hlavne co sa tyka tej sumy z coho sa pocita tych 0,5% a od coho je závisla pozerala som v Zákone o soc. fonde ale tam to neje tak napisane od coho je zavisla:
    Zákon o sociálnom fonde umožňuje tvoriť sociálny fond aj ďalšími príspevkami, ktoré nie sú povinným prídelom na ťarchu nákladov, a to:

    prídel do sociálneho fondu vo výške sumy potrebnej na poskytnutie príspevkov na úhradu výdavkov na dopravu do zamestnania a späť zamestnancov.
    Táto suma však nesmie prekročiť výšku 0,5 % zo súhrnu miezd zúčtovaných zamestnancom na výplatu v bežnom roku, z ktorých sa zisťuje priemerný zárobok pre pracovno-právne účely. Výška tejto sumy pre tvorbu je závislá od počtu zamestnancov, ktorí dochádzajú do zamestnania a späť, pričom ich priemerný zárobok nepresahuje výšku 7 000 Sk a ich skutočne vynaložené náklady na dopravu do zamestnania a späť s výnimkou mestskej dopravy sú najmenej 200 Sk mesačne.

    laur12 je offline (nepripojený) laur12

    laur12
    si mimo temy, socialny fond sa neuctuje na 427 ostatne fondy.

    zakon o socialnom fonde neovladam, ale je tu jeho plne znenie na hlavne stranke porady kliknes na prislusny zakon.

    toto sa mi ale javi velmi stare, lebo 7000 ako priemerna mzda v case, ked je 8100 minimalna mzda, sa mi zda nepravdepodobne.

    cize hlasujem, ze odpoved na tvoju otazku znie nie.

    ucet 427 ostatne fondy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.