Zavrieť

Porady

Vysporiadanie uctu 365

Dobry den,

potrebujem poradit. Mam na ucte 365 zostatok na strane DAL sumu 2 tis.Sk, ktora nebola vyplatena spolocnikovi. Odvtedy sa spolocnici vymenili a mne teraz na 365 zostava tento zostatok. Chcela by som ho "odpisat" do vynosov r.2007 len by som chcela poradit ci to mam zauctovat 365/668 alebo 365/688?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    688 určite nie, lepšie 668.
    poznamenám,že pri "výmene" spoločníka prešli aj záväzky spoločníka na "nového" spoločníka a je správnejšie mu tieto peniaze vyplatiť.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    KEJKA Pozri príspevok
    688 určite nie, lepšie 668.
    poznamenám,že pri "výmene" spoločníka prešli aj záväzky spoločníka na "nového" spoločníka a je správnejšie mu tieto peniaze vyplatiť.
    Po odpredaji obchodného podielu sa zmenil pravdepodobne aj konateľ. Ten by mohol rozhodnúť, ako sa bude nakladať s majetkovými účtami. Možno predpokladať, že ak takýto pohyb nebol uvedený na vysporiadanie v zmluve o predaji obchodného podielu, tak sa bývalému spoločníkovi nevyplatí nič, lebo je to súčasť sro-čky ako jedného balíka, by som povedal.
    Správne je podľa mňa to, čo sa dohodlo v zmluve. Do toho nemá nik vstupovať, len zainteresované osoby.

    Druhá vec je, aké mal predávajúci informácie pred predajom. Mal byť dôkladne informovaný o všetkých svojich aktívach aj pasívach. Myslím - sro a aj osoby spoločníka.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    KEJKA Pozri príspevok
    ...........a je správnejšie mu tieto peniaze vyplatiť.
    Podľa môjho názoru je jedine správne predložiť návrh osobe oprávnenej k nakladaniu s majetkom spoločnosti na vysporiadanie, na rozhodnutie. Je to ochrana spoločnosti na strane jednej a aj ochrana účtovníčky na strane druhej.

    Je vylúčené , aby takéto rozhodnutia robila účtovníčka. Iba ak vo vlastnej sro. V žiadnej inej - najmä nie u sro = klienta. U mňa by to viedlo k ukončeniu pracovného pomeru. Aj keby sa jednalo pri vzniku takejto pohľadávky či obdobného záväzku len o vylepšovanie pokladne, ako možno v tomto prípade. Vyhotoviť doklad - dať ho na podpis oprávnenej osobe s vysvetlením. Toť vsio!

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    "Mily strelec" nerobim to z vlastnej iniciativy, ale na zaklade rozhodnutia noveho konatela. Ja som uctovnictvo dostala az v roku 2007 a jedna sa o nevysporiadany zavazok z roku 2002!!! Takze si vyprosim vase tvrdenie, ze je to VYLUCENE, aby to spravila uctovnicka z vlastnej iniacitivy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Vysporiadanie uctu 365

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.