Zavrieť

Porady

holičstvo,kadernictvo

ahojte, mame nejaky kapital a rozhodli sme sa, že skusime podnikať.nápadov je viac a tentoraz, že holičstvo, kadernictvo. môže mi niekto poradiť ohľadom otvorenia holičstva,kadernictva?môžem si ja ako nevyučená kaderníčka otvoriť na živnosť?alebo len na s.r.o?ak zamestnám kaderníčky z UPSVAR kedy môžem žiadať príspevok na ne, ak som zapisaná na úrade práce môžem dostať príspevok na podnikanie a neskôr ten na zamestnancov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pokiaľ nie si vyučená v odbore môžeš začať podnikať v tejto oblasti len ak si ustanovíš zodpovedného zástupcu.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    a máš možnosť sa rozhodnúť, či začneš podnikať ako fyzická osoba (iba Živnostenský list) alebo právnická osoba (napr. SRO zapísaná v Obchodnom registri)

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Zbytočne by si to mala predražené, keby si si robila s.r.o.

    renatak123 je offline (nepripojený) renatak123

    renatak123
    čo znamená ustanoviť zodpovedného zástupcu?môžeš bližšie k tomu kto by to mal byť

    Žačka je offline (nepripojený) Žačka

    Žačka
    Mám podobnú otázku.
    Som vyučená kaderníčka. Chcem si urobiť živnosť a zriadiť kaderníctvo. Je potrebné mať prax v tomto odbore?

    33andrea je offline (nepripojený) 33andrea

    33andrea
    Ahoj,

    zodpovedna osoba znamena, ze musi byt vyucena v odbore- len neviem, ci je potrebna aj nejaka prax -, ktora bude zodpovedat za Tvoju prevadzku - bude uvedena na "papieri" - samozrejme nie je potrebne ju zamestnat. Najlepsie nejaka kamoska. To s tou praxou, zbehni na zivnostensky- tam Ti podaju relevantne informacie.
    Dobrý deń ja si chcem tiež otvoriť Kaderníctvo a chcela by som tam pracovať sama ako živnostníčka.Priestory mam dolu pod barákom ale treba to ešte skultúrniť je to samostatný vchod vedla baráku a chcela by som vedieť či je podmienka aby tam boli toalety a koho musím zavolať na schválenie prevádzky.Môže byť že toalety budú v baráku /to je zase vedlajší vchod/ či by to hygiena dovolila.Má s tým niekto skúsenosť?Alebo spúštal niekto takú prevádzku vedel by mi poradiť?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    na schválenie prevádzky - hygienik RÚVZ
    WC môže byť aj v susednej miestnosti, ale preukazateľné, že ho zákazník môže používať

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    33andrea Pozri príspevok
    Ahoj,

    zodpovedna osoba znamena, ze musi byt vyucena v odbore- len neviem, ci je potrebna aj nejaka prax -, ktora bude zodpovedat za Tvoju prevadzku - bude uvedena na "papieri" - samozrejme nie je potrebne ju zamestnat. Najlepsie nejaka kamoska. To s tou praxou, zbehni na zivnostensky- tam Ti podaju relevantne informacie.
    Zodpovedná osoba musí byť zamestnaná na pracovnú zmluvu /môže byť skrátený úväzok/, nestačí dohoda o vyk.práce, resp. prac.činnosti.

    --------
    Veronika

    marry175 je offline (nepripojený) marry175

    marry175
    to s tym wc musi byt tusim tak ze musia byt dva jedno pre kadernicku druhe pre zakaznika a schvalovat by to mal prislusny okresny hygienik zbehni za tym na hygienu alebo sa pozri do kniziek ked si sa učila na skole kadernickej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.