Zavrieť

Porady

preprava osob

Dobry den,
SZCO sa zaobera s prepravou osob /vlastnym autom, ma vyplatenu dan/pre firmy. Ako mam zauctovat PHM? Rovno mozem dat do nakladov, alebo cez cestovny prikaz? Musi vypisovat cestovny prikaz na kazdu cestu, aj ked to ma rozpisanu na fakturach? Niekde som citala,ze naklady na vlastne auto /zimne pneu, umyvanie atd./, moze dat do nakladov do 30.000,-Sk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    judyt Pozri príspevok
    Dobry den,
    SZCO sa zaobera s prepravou osob /vlastnym autom, ma vyplatenu dan/pre firmy. Ako mam zauctovat PHM? Rovno mozem dat do nakladov, alebo cez cestovny prikaz? Musi vypisovat cestovny prikaz na kazdu cestu, aj ked to ma rozpisanu na fakturach? Niekde som citala,ze naklady na vlastne auto /zimne pneu, umyvanie atd./, moze dat do nakladov do 30.000,-Sk?
    Nakoľko vozidlo je v jeho vlastníctve a nie je majetkom firmy môže si dotyčný účtovať spotrebu PHM vypočítanú na základe technického preukazu a k tomu ešte náhradu za 1 km vo výške 6,20 Sk. Náklady na vlastné auto ako uvádzaš vo svojom príspevku si nemôže dávať do nákladov žiadne, ani opravy.

    judyt je offline (nepripojený) judyt

    judyt
    A este jedna otazka:
    Musi si uplatnovat tych 6,20. Cestovne vypise, a potom PHM do nakladov rovno. Tak sa neda? On asi vela spekuluje, ale skusim sa dozvediet co sa da. Velmi pekne Vam vsetkim dakujem za pomoc!!!
    Naposledy upravil judyt : 01.02.08 at 10:48

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Správne sa to robí takto:
    napr. takto si vyúčtuje jazdu na 100 km jazdy - 100km x6,20=620,- Sk k tomu si vypočíta spotrebu PHM podľa technického preukazu, t.j 100km x 0,8 l x 36,50 Sk /cena PHM/ = 292,- Sk. Tieto sumy sa sčítajú a to 620,- + 292 = 912,- Sk. To znamená, že za 100 km jazdy si vyúčtuje 912,- Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.