Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane a dohoda

Dobrý deň,
chcela by som Vás veľmi poprosiť o radu. Na školení bolo povedané ak mal za rok 2007 niekto DoVP a bola nu zrazená z toho zrážková daň, môže sa mu vrátiť len v prípade, že si podá daňové priznanie.Čo v takom prípade, že mám zamestnanca v TPP a mal v iných firmách DoVP, doniesol mi potvrdenie o príjme, v jednom potvrdení mal zrazenú riadnu daň, pretože jeho príjmy boli vyššie ako 5000,- Sk tie mu zarátam, ale na druhom potvrdení mal zrazenú zrážkovú daň lebo jeho príjmy boli nižšie ako 5000,-Sk. Ak mu budem robiť RZD prirátam k jeho príjmu príjem z dohody kde mal zrazedé preddavky a príjem kde mal zrážkovú daň nie. Chcela by som vedieť, ak by si podal daňové priznanie mohol by si prirátať aj dohodu kde mal zrazenú tú zrážkovú daň a vrátila by sa mu?
Ďakujem za skorú odpoveď
Dušana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dusana Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som Vás veľmi poprosiť o radu. Na školení bolo povedané ak mal za rok 2007 niekto DoVP a bola nu zrazená z toho zrážková daň, môže sa mu vrátiť len v prípade, že si podá daňové priznanie.Čo v takom prípade, že mám zamestnanca v TPP a mal v iných firmách DoVP, doniesol mi potvrdenie o príjme, v jednom potvrdení mal zrazenú riadnu daň, pretože jeho príjmy boli vyššie ako 5000,- Sk tie mu zarátam, ale na druhom potvrdení mal zrazenú zrážkovú daň lebo jeho príjmy boli nižšie ako 5000,-Sk. Ak mu budem robiť RZD prirátam k jeho príjmu príjem z dohody kde mal zrazedé preddavky a príjem kde mal zrážkovú daň nie. Chcela by som vedieť, ak by si podal daňové priznanie mohol by si prirátať aj dohodu kde mal zrazenú tú zrážkovú daň a vrátila by sa mu?
    Ďakujem za skorú odpoveď
    Dušana
    Áno.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Súhlasím, zrážková daň by sa mu mohla vrátiť podaním DP, ale len v tom prípade, že by mu naozaj v tom DP vyšlo tú daň vrátiť.
    Pretože, píšeš, že je u Vás zamestnaný, predpokladám, že jeho príjem bol do roka viac ako výška odpočítateľnej položky. A preto je otázne, že aj keby si napr. uplatnil odpočet poistiek do výšky 12000,-, plus odpočítateľnú položku 95616,-, či mu v DP vyjde vrátiť viac dane, ako tú, čo zaplatil u Vás zo zamestnania. Môže byť, že má napr. manželku na MD, v tom prípade by mu to možno vyšlo.
    Pretože ak mu tú zrážkovú daň vrátiť nevychádza, tak by to nemalo význam.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ak som mala dohodára na 2 mesiace v roku 2007, treba mu poslať Potvrdenie o príjmoch .... alebo iné tlačivo?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    ak som mala dohodára na 2 mesiace v roku 2007, treba mu poslať Potvrdenie o príjmoch .... alebo iné tlačivo?
    Áno. Potvrdenie o príjmoch....

    piškotka je offline (nepripojený) piškotka

    piškotka
    Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či tie potvrdenia musím posielať doporučene alebo stačí formou obyčajného listu?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Záleži od Teba. Ale keď pošleš doporučene, tak máš aj naozaj doklad o tom že si to poslala.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Chcem sa uistiť. Mali sme študenta dohodára. Nedali sme mu podpísať vyhlásenie. zarobil 3430,-/mesiac (robil 2 mesiace). strhla sa mu zrážková daň celkom 1303,-.mohol by si podať DP a daň mu celú vrátia?
    A neviete kedy budú na stránke drsr tlačivá daň.priznaní na r.2007? Ďakujem

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Áno , keď podá DP typ A, tak sa mu vráti zrážková daň. Tlačivá DP za r. 2007 sú na stránke drsr.

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    Ja sa chcem spýtať, na dohodára, ktorý u nás pracoval dva mesiace a mal podpísané vyhlásenie. Keďže sa mu nestrhávala žiadna daň, tak tento príjem z dohôd pôjde do riadku 01? (v januári mal príjem 6000 a vo februári 3000) a v riadku 06 bude 15936.-? Ďakujem

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    Uľa Pozri príspevok
    Ja sa chcem spýtať, na dohodára, ktorý u nás pracoval dva mesiace a mal podpísané vyhlásenie. Keďže sa mu nestrhávala žiadna daň, tak tento príjem z dohôd pôjde do riadku 01? (v januári mal príjem 6000 a vo februári 3000) a v riadku 06 bude 15936.-? Ďakujem
    Áno.

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Dobrý den!
    Chcem sa opýtať mi máme u nás vo firme dve dievčatá brigádničky,ktorým
    celý rok bola strhávala zrážková daň a ja im budem robiť ročné zúčtovanie
    dane a chcem sa opýtať môže im dá daň byť vrátenáááá????
    Vďaka pekne poradákom za rady Silvia

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    SilviaS Pozri príspevok
    Dobrý den!
    Chcem sa opýtať mi máme u nás vo firme dve dievčatá brigádničky,ktorým
    celý rok bola strhávala zrážková daň a ja im budem robiť ročné zúčtovanie
    dane a chcem sa opýtať môže im dá daň byť vrátenáááá????
    Vďaka pekne poradákom za rady Silvia
    Zrážková daň nevstupuje do RZD. Pokiaľ mali celý rok len zrážkovú daň a chcú ju zmeniť na preddavkovú tak sa to dá len ak si podajú Daňové priznanie. Vtedy im pri uplatnení odpočítateľnej položky bude vrátená

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Takže to mám chápať tak ak si nebudú podávať daňové priznanie sami
    tak im nemôže byť zrážková daň byť vrátenáááá????
    Je to správne???
    Takže ani ročné zúčtovanie dane im nemám robiť a ked nemali podpísané
    vyhlásenie???

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    SilviaS Pozri príspevok
    Takže to mám chápať tak ak si nebudú podávať daňové priznanie sami
    tak im nemôže byť zrážková daň byť vrátenáááá????
    Je to správne???
    Takže ani ročné zúčtovanie dane im nemám robiť a ked nemali podpísané
    vyhlásenie???

    V RZD sa "rieši" len preddavková daň. Pokiaľ chcú zrážkovú daň vrátiť tak nech si podajú DP a tam si uplatnia nezdaniteľnú časť a daň sa im vráti.
    Ak si DP nepodajú tak daň sa im nevráti, nakoľko zrážková daň sa považuje za vysporiadanú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.