Zavrieť

Porady

Vklad spoločníka

Ahojte, chcem sa len spýtať, či je nejako obmedzená výška vkladu spoločníka alebo konateľa do pokladne, či to nejako vyplýva zo zákona.
Ďakujem za každú radu
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Renatkak Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa len spýtať, či je nejako obmedzená výška vkladu spoločníka alebo konateľa do pokladne, či to nejako vyplýva zo zákona.
Ďakujem za každú radu
Nie je obmedzená, ale treba byť aj v tomto opatrní.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Môžeme vedieť prečo je zaujímavá výška vkladu do pokladne a či sa pod tým chápe vklad do imania, alebo napr. pôžička spoločníka firme??
0 0
Renatkak Renatkak

Renatkak je offline (nepripojený) Renatkak

Budeme tam davať ešte cesťaky, tak aby ich bolo z čoho vyplatiť
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Renatkak Pozri príspevok
Budeme tam davať ešte cesťaky, tak aby ich bolo z čoho vyplatiť
Čiže je to vlastne pôžička spoločníka firme? Tj. keď bude , ako sa hovorí "z čoho", tak potom sa mu to vráti?
V tom prípade - kľudne. Výška nie je ničím obmedzená. Treba zdokladovať vklad napr. dohodou o zapožičaní (bezúročnom) XXXX Sk s "nádejným" (=predpokladaným) vrátením .... dňa.
0 0
Renatkak Renatkak

Renatkak je offline (nepripojený) Renatkak

Dobre, aj som si to myslela, ďakujem veľmi pekne.
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Prosím o pomoc.
Jediný spoločník s.r.o., je občan s dvojím občianstvom a trvalým pobytom v cudzine, ktorý prakticky s.r.o. na Slovensku "dotuje" zo svojich peňazí, nakoľko s.r.o. je tuná stratová.
Kam v PU správne zaúčtovať takýto vklad?
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

tacasina Pozri príspevok
Prosím o pomoc.
Jediný spoločník s.r.o., je občan s dvojím občianstvom a trvalým pobytom v cudzine, ktorý prakticky s.r.o. na Slovensku "dotuje" zo svojich peňazí, nakoľko s.r.o. je tuná stratová.
Kam v PU správne zaúčtovať takýto vklad?
Nevie nikto poradiť ?
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
tacasina Pozri príspevok
Nevie nikto poradiť ?
Pôžičku od spoločníka by som účtovala -365/221 , 211 , ako záväzok voči spoločníkovi / neviem to predčiarknuť /
Oprava : 221 211 / 365 - ako vraví ORS - ospravedlnijem sa !!!!!
Naposledy upravil Katarína Cigánová : 05.02.08 at 12:35
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Katarína Cigánová Pozri príspevok
Pôžičku od spoločníka by som účtovala 365/221 , 211 , ako záväzok voči spoločníkovi
Strany naopak 221,211/365 - ide o vklad spoločníka do firmy.
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Ďakuje. Myslela som si to, len som nebola istá.
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
Orsz Pozri príspevok
Strany naopak 221,211/365 - ide o vklad spoločníka do firmy.
Jasne .Súhlasím , nejak som sa poplietla . Sorry , zle som poradila .
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

A nemohol by sa použiť aj účet 249???
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
jenny7 Pozri príspevok
A nemohol by sa použiť aj účet 249???
tento účet - krátkodobá fin . výpomoc sa používa pri finančnej pomoci nie od banky , nie od spoločníka , ale od tretích osôb
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

365 môžem použiť aj v a.s.?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Renatkak Pozri príspevok
Budeme tam davať ešte cesťaky, tak aby ich bolo z čoho vyplatiť
Určite už máte daň. priznanie urobené...
Chcela som len povedať, že v takomto prípade sa nevyplatené cestovné účty môžu zaúčtovať ako záväzok voči zamestnancom alebo konateľom a vyplatia sa neskôr , až bude dostatok fin. prostriedkov (vyhnete sa pôžičke).
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

kira Pozri príspevok
365 môžem použiť aj v a.s.?
U nas sa taketo "pozicky" vkladaju casto. Stale sme to uctovali na 365, s tym, ze sa ku kazdemu vkladu od spolocnika urobila zmluva. Auditorka nam poradila aby sme to kvoli spravnosti uctovali na kapitalove fondy 418, tam je to lepsie osetrene, moze to ist bez zmluvy, bez urokov a vrati sa to kedykolvek ked budu vo firme peniaze.
Mali sme totiz dost casto problem nahanat spolocnikov aby nam to papierovo osetrili, akosi im doklady nechybali
Takze by som doporucila kapitalove fondy 418, mame to odsuhlasene auditorkou aj danovou kontrolou. Dokonca ked sme mali uver z banky, tak oni si vyslovene ziadali aby sme im v stvrtrocnych vystupoch "danovych priznaniach" presuvali pozicky z 365 na 418 ... vraj to pri schvalovani a prehodnocovani lepsie vyznie ))
0 0
All All

All je offline (nepripojený) All

Tiež riešim tento problém. Nie som si stále istá: čo s úrokmi. Takže, keď vloží finančnú hotovosť do pokladne konateľ do firmy - tak je to bez úrokov?

Je to správne?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

All Pozri príspevok
Tiež riešim tento problém. Nie som si stále istá: čo s úrokmi. Takže, keď vloží finančnú hotovosť do pokladne konateľ do firmy - tak je to bez úrokov? Je to správne?
Tento váš príjem je prijatá pôžička od konateľa (nie vklad). Treba s ním spísať zmluvu o pôžičke, v ktorej sa určí jednak deň splatnosti pôžičky (budeš to potrebovať na konci roka ak ešte nebude splatená) a jednak výška úroku. Môže byť dohodnutá aj bezúročná pôžička, ale treba aby všetko bolo v zmluve.
0 0
All All

All je offline (nepripojený) All

Ďakujem, ale nie som si stále istá čo s tými úrokmi. Od roku 2005 poskytuje priebežne konateľ pôžičky spol. a keď sú financie tak, si
ich postupne vypláca. Zmluvy mám bezúročné. Nebude problém s DÚ?. Prosím, nemôžem kvôli tomu ani spávať.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

nebude. Horšie by to bolo naopak, ak by si on požičiaval z sro a bezúročne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať