Zavrieť

Porady

chybajuce ICO

som uz zufala mam kopec blockov kde nie je uvedene ICO iba DIC , je potrebne ho tam doplnit? ak ano kde je mozne ziskat ho okrem netu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Dobrý deň, chcela by som reagovať na problematiku chýbajúceho ICDPH. Podľa našej účtovníčky sme na všetky originál faktúry, na ktorých chýbalo ICDPH museli toto doplniť a následne dať opečiatkovať dodávateľovi. Je to problém, lebo za minulý rok sme mali takýchto faktúr dosť a od niektorých dodávateľov už nedostávame tovar. Kde by som sa dočítala, že doplnenie údaja je podmienené opečiatkovaním od dodávateľa? Nestačí, keď naše chýbajúce ICDPH doplním ručne? ďakujem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Je tu kopec tém okolo pečiatok - žiadny zákon neprikazuje používanie pečiatky. Ostatné k povinným údajom nájdeš v priložených linkoch.

    b.breza je offline (nepripojený) b.breza

    b.breza
    IČO (identifikačné číslo organizácie) je povinný dodávateľ uvádzať na dokladoch podľa § 47 zák. č. 455/1991 Zb. - živnostenský zákon,
    DIČ (daňové identifikačné číslo) podľa § 31 ods.11 zák.č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov
    IČ DPH (identifikačné číslo pre daň z prid. hodnoty) podľa zák.č. 222/2004 Z.z. o DPH (pre fakt. § 71)
    Ak dostanem do rúk doklad, ktorý nemá príslušné "ičá" listom pošlem fotokópiu a žiadam o opravu podľa prísl. zákona a zaslanie správneho dokladu. A od tohto dodávateľa sa mi viac táto chyba nestane.
    IČO a DIČ musia byť na dokladoch vždy. Ak je platiteľ DPH tak aj IČ DPH.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    rodina1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som reagovať na problematiku chýbajúceho ICDPH. Podľa našej účtovníčky sme na všetky originál faktúry, na ktorých chýbalo ICDPH museli toto doplniť a následne dať opečiatkovať dodávateľovi. Je to problém, lebo za minulý rok sme mali takýchto faktúr dosť a od niektorých dodávateľov už nedostávame tovar. Kde by som sa dočítala, že doplnenie údaja je podmienené opečiatkovaním od dodávateľa? Nestačí, keď naše chýbajúce ICDPH doplním ručne? ďakujem


    tu je moja staršia skúsenosť s chýbajúcim id. číslom:

    http://www.porada.sk/311320-post11.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.