Zavrieť

Porady

Zdvojená faktúra

Ahoj poraďáci, chcem vás poprosiť o radu ako mám postupovať ak som zistila, že dodávateľská faktúra je zaúčtovaná dva krát. Posielam odsúhlasenie záväzkov a našla som neuhradenú fak. z roku 2005, bola zaúčtovaná medzi faktúrami, tak som si ju vyhľadala a bol pri nej pripojený výdavkový PD, tak som si našla aj ten. Bola ním naozaj zaplatená faktúra ale zaúčtované je to ako nákup cez pokladňu.
fak. 518/321
343/321
VPD 518/211
343/211
Takže bola 2x uplatnená dph na vstupe a uhradená fak. mi figuruje ako neuhradená. Neviem prečo sa to stalo, moja predchodkyňa si asi záväzky nekontrolovala. Poradíte mi prosím čo s tým urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    Urobiť dodatočné DP na DPH. Opravu chýb minulých rokov urobiť podľa toho, či je suma faktúry významná, alebo nevýznamná

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    DP mám podať normálne za rok 2005?
    Tie faktúry som našla dve a sú spolu za 25tis.
    A ako to vyhodím z účtovníctva? Nikdy som to nerobila.
    A ešte by som mala jednu otázku. Čo robíte so záväzkami o ktorých Vám povedali že tá faktúra sa uhrádzať nebude? Ide o to že tu evidujem tiež zo starého roku faktúru za projek. dokumentáciu, no s dodávatelom sa dohodli že ju neuhradia, lebo tá projektová dok. nebola v poriadku?

    celas je offline (nepripojený) celas

    účtovník celas
    tá druhá časť aj mňa zaujíma /tá neuhradená fa za projektovú dokumentáciu/ už ti niekto odpovedal?

    celas je offline (nepripojený) celas

    účtovník celas
    táto odpoved aj mňa zaujíma
    /o tej projektovej dokumentácii/ Už ti niekto odpovedal??

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    rommy Pozri príspevok
    DP mám podať normálne za rok 2005?
    Tie faktúry som našla dve a sú spolu za 25tis.
    A ako to vyhodím z účtovníctva? Nikdy som to nerobila.
    A ešte by som mala jednu otázku. Čo robíte so záväzkami o ktorých Vám povedali že tá faktúra sa uhrádzať nebude? Ide o to že tu evidujem tiež zo starého roku faktúru za projek. dokumentáciu, no s dodávatelom sa dohodli že ju neuhradia, lebo tá projektová dok. nebola v poriadku?
    Ak tá faktúra nie je uznaná, ale je zaúčtovaná, urobila by som zápis a žiadala vystavenie dobropisu. Veď aj tá druhá strana sa potrebuje zbaviť príjmov, keďže nebudú uhradené.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Jaj jaj a takýchto vecí tu mám viac, napr. bol odpis pohľadávky v roku 04 ale v roku 05 bola pohľadávka uhradená....
    A prosím poradíte mi čo s tými zdvojenými faktúrkami? Normálne mám podať DP za rok 2005? Ale na základe čoho ho urobím?

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    rommy Pozri príspevok
    Jaj jaj a takýchto vecí tu mám viac, napr. bol odpis pohľadávky v roku 04 ale v roku 05 bola pohľadávka uhradená....
    A prosím poradíte mi čo s tými zdvojenými faktúrkami? Normálne mám podať DP za rok 2005? Ale na základe čoho ho urobím?
    Tú odpísanú pohľadávku nepovažujem za chybu. Ak bola v roku 2005 uhradená (ak to bolo po podaní daňového priznania), bolo potrebné túto úhradu zdaniť v roku 2005). Možno to bolo zdanené, len to treba skontrolovať. Želám veľa trpezlivosti pri prelúskaní účtovníctva.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Zdanená asi nebola lebo úhrada je evidovaná v účtovníctve ako preplatok na faktúre...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    rommy Pozri príspevok
    Zdanená asi nebola lebo úhrada je evidovaná v účtovníctve ako preplatok na faktúre...


    Tak to teda nezávidím pokračovať v takomto účtovníctve. Treba sa dohodnúť s majiteľom, či si zoberie na seba zodpovednosť a nedáte dodatočné, ale podľa zákona, pokiaľ ste na chybu prišli a je v neprospech štátu, dodatočné daň.priznanie sa musí podať.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ale to je taká zanedbateľná suma ide o 134sk preto sa asi ako pohľadávka odpísala, lebo tu mám inak kopec pohľadávok aj z roku 02 a s nimi sa nič nerobilo...
    Vieš mi prosím ťa poradiť ako mám postupovať s tými zdvojenými faktúrami? Neviem si predstaviť ako sa ich mám zbaviť...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    rommy Pozri príspevok
    Ale to je taká zanedbateľná suma ide o 134sk preto sa asi ako pohľadávka odpísala, lebo tu mám inak kopec pohľadávok aj z roku 02 a s nimi sa nič nerobilo...
    Vieš mi prosím ťa poradiť ako mám postupovať s tými zdvojenými faktúrami? Neviem si predstaviť ako sa ich mám zbaviť...
    Zdvojené faktúry sa môžu len odpísať a v roku, kedy nemali byť v účtovníctve urobiť dodatočné priznanie. Ale aj to len podľa veľkosti chyby. Ak sa jedná o malé sumy, nerobila by som si z toho veľkú hlavu a iba by som ich teraz odpísala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.