Zavrieť

Porady

zmluvu vystavit skor ako plati

Dobry den.Mam prevadzku,kde pracuje jedna baba na zivnost.chce tam ist pracovat este jedna na zivnost,ale momentalne ma pracu niekde inde a ma 2-mesacnu vypovednu lehotu.Chcem sa opytat,ze ci je mozne aby som jej dala podpisat zmluvu napriklad teraz vo februari ked by zmluva zacala platit v aprili a tiez by tam mala 2-mesacnu vypovednu lehotu.teda priestory by mohla zacat vyuzivat a aj najom za ne by platila od 1.4.08. Je to mozne,alebo musim urobit predzmluvu o zmluve,aby som si vlastne poistila,ze pride a ze nahodou mi 2 dni pred prichodom povie ze nie,pripadne ak by sa tak stalo, musela by mi zaplatit 2mesane najomne,kedze tam ma 2 mesacnu vypovednu lehotu- v tej mojej novej zmluve.dakujem ak to niekto pochopil tak dakujem dvakrat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    gaerys Pozri príspevok
    Dobry den.Mam prevadzku,kde pracuje jedna baba na zivnost.chce tam ist pracovat este jedna na zivnost,ale momentalne ma pracu niekde inde a ma 2-mesacnu vypovednu lehotu.Chcem sa opytat,ze ci je mozne aby som jej dala podpisat zmluvu napriklad teraz vo februari ked by zmluva zacala platit v aprili a tiez by tam mala 2-mesacnu vypovednu lehotu.teda priestory by mohla zacat vyuzivat a aj najom za ne by platila od 1.4.08. Je to mozne,alebo musim urobit predzmluvu o zmluve,aby som si vlastne poistila,ze pride a ze nahodou mi 2 dni pred prichodom povie ze nie,pripadne ak by sa tak stalo, musela by mi zaplatit 2mesane najomne,kedze tam ma 2 mesacnu vypovednu lehotu- v tej mojej novej zmluve.dakujem ak to niekto pochopil tak dakujem dvakrat
    Predpokladám, že pôjde o nájomnú zmluvu tých priestorov, keďže spomínaš nejakých živnostníkov, ktorí by pracovali v tvojich priestoroch.

    Treba rozlišovať medzi platnosťou a účinnosťou zmluvy. Zmluva nadobúda platnosť dňom podpisu oboch zmluvných strán. Nemusí nadobudnúť v ten deň aj účinnosť. Resp. v zmluve môžete dohodnúť rôzne podmienky. Napr. v zmluve, ktorú uzatvoríte teraz sa dohodnete, že nájom vznikne 1.4.2008 a od tohoto dátumu je povinná platiť nájomné. Do toho 1.4. bude síce zmluva platná, ale nič sa nebude diať, nič nemusí platiť.

    Dobre som pochopil, čo si sa chcel spýtať?

    zmluvu vystavit skor ako plati

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.